Francja: homozwiązki dzielą chrześcijan

Francja: homozwiązki dzielą chrześcijan
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Nie tylko Kościół katolicki we Francji, ale również tamtejsi chrześcijanie ewangeliczni oraz tak zwane wolne Kościoły wyrażają ubolewanie z powodu wczorajszej decyzji Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego we Francji o udzielaniu błogosławieństwa parom homoseksualnym.

Daniel Liechti, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Chrześcijan Ewangelikalnych we Francji (Cnef) podkreślił, że niedopuszczalne jest błogosławienie zachowania, które Pismo Święte wielokrotnie i jednoznacznie potępia. Zapowiedział on, że decyzja ta negatywnie odbije się na współpracy chrześcijan ewangelikalnych z parafiami Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego. Zablokowany zostanie między innymi program wspólnych misji, choć, jak zastrzegł Liechti, sama rada nie podjęła jeszcze w tej sprawie oficjalnej decyzji.

Zjednoczony Kościół Protestancki we Francji zgodził się na błogosławienie par homoseksualnych na synodzie w Sète. Na stu głosujących 94 opowiedziało się za uznaniem związków jednopłciowych. Jedynie trzech pastorów było przeciw. W synodzie uczestniczył też gościnnie przedstawiciel katolickiego Episkopatu Francji abp Pierre-Marie Carré. Ostrzegł on, że decyzja ta negatywnie odbije się na relacjach ekumenicznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Francja: homozwiązki dzielą chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.