Francja: polski ksiądz zraniony nożem w kościele. Napastnik zadał 20 ciosów

Francja: polski ksiądz zraniony nożem w kościele. Napastnik zadał 20 ciosów
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Ksiądz polskiego pochodzenia i zakonnica zostali w niedzielę zranieni nożem w jednym z kościołów w Nicei – poinformował dziennik „Le Figaro”. Sprawca oświadczył, że chciał „zabić prezydenta Francji Emmanuela Macrona”.

Do wydarzenia doszło w kościele Saint-Pierre-d’Arene około godz. 10, tuż przed mszą zaplanowaną na godz. 10.30. Napastnik, 31-letni Kevin R. skierował się prosto do 57-letniego księdza Krzysztofa Rudzińskiego i zadał mu liczne ciosy nożem – według źródła „Le Figaro” około 20, przede wszystkim w tułów. Próbująca odebrać nóż napastnikowi 72-letnia siostra Marie-Claude została lekko ranna w rękę.

DEON.PL POLECAOboje rannych szybko przewieziono do szpitala i według wstępnych ustaleń lekarzy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin wyraził zadowolenie z faktu szybkiego zatrzymania sprawcy i przekazał parafianom wyrazy solidarności.

Sprawca powiedział policjantom, że jest „wyznania żydowskiego” i że chciał „zabić Macrona” w dzień wyborów prezydenckich, ale ostatecznie zdecydował się zaatakować kościół.

Kevin R. cierpi - według „Le Figaro” - na chorobę afektywną dwubiegunową i był niedawno hospitalizowany z powodu problemów psychicznych.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ

Wejdź w fascynujący świat modlitwy. Daj się prowadzić wyobraźni. Spotkaj Boga i wróć z Nim do swojej codzienności

Książka W głąb i z powrotem to pełen przygód program rozwoju duchowego, który pomoże ci spotkać Boga...

Skomentuj artykuł

Francja: polski ksiądz zraniony nożem w kościele. Napastnik zadał 20 ciosów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.