Francuscy biskupi wzywają do autentycznej odnowy eucharystycznej

Francuscy biskupi wzywają do autentycznej odnowy eucharystycznej
(fot. cathopic.com)
KAI / jb

Konferencja Episkopatu Francji, w reakcji na Motu proprio „Traditionis custodes" papieża Franciszka, zachęcili duszpasterzy i wiernych do autentycznej odnowy eucharystycznej. Na swej stronie internetowej zamieściła komunikat w tej sprawie, szczególnie żywej w ich Kościele lokalnym.

Francuscy biskupi pragną wyrazić uznanie wiernym i ich duszpasterzom celebrującym zazwyczaj Eucharystię według Mszału Jana XXIII, szacunek dla duchowej gorliwości tych wiernych oraz determinację do wspólnego kontynuowania misji, w komunii Kościoła i zgodnie z obowiązującymi normami.

„Każdemu biskupowi będzie leżało na sercu wyzwania opisane przez Ojca Świętego, aby sprostać odpowiedzialności, o której się jemu przypomina w sprawiedliwości, miłości, trosce o wszystkich i o każdego, w służbie liturgii i jedności Kościoła. Będzie to czynione na drodze dialogu i będzie wymagało czasu.

Motu proprio «Traditionis custodes» i list Ojca Świętego do biskupów, który je wprowadza, są wymagającym wezwaniem dla całego Kościoła do autentycznej odnowy eucharystycznej. Nikt nie może się z niego zwolnić.

Biskupi przyzywają Ducha Świętego, aby Eucharystia, «źródło i szczyt życia chrześcijańskiego», ofiara Pana i pamiątka Jego męki i zmartwychwstania, była miejscem, z którego Kościół każdego dnia czerpie siły, by stawać się tym, kim jest: «w Chrystusie jakby sakramentem, czyli znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego”. (Lumen gentium 1)»” - czytamy w komunikacie francuskich biskupów.

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ
35,75 zł
55,00 zł

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Francuscy biskupi wzywają do autentycznej odnowy eucharystycznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.