Fundamentem małżeństwa jest sakrament

Fundamentem małżeństwa jest sakrament
(fot. PAP/Tomasz Koryszko)
6 lat temu
KAI / ptsj

Fundamentem małżeństwa jest sakrament, który ustanowił Chrystus - przypomniał kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary. 25 października przebywał w diecezji radomskiej. W Skarżysku-Kamiennej podniósł sanktuaryjny kościół Matki Bożej Ostrobramskiej do godności bazyliki mniejszej.

Podczas pobytu w Skarżysku-Kamiennej kard. Müller odniósł się do dyskusji wokół Synodu o rodzinie. Pytany w wielu środowiskach, czy po synodzie zostanie zmieniona nauka doktrynalna o rodzinie zapewnił, że "możemy być spokojni, ponieważ nauka o rodzinie pochodzi od samego Jezusa. - Słowa Chrystusa, które zostały wypowiedziane i zostały nam przekazane na kartach Ewangelii, pozostaną na całą wieczność i są aktualne. Fundamentem małżeństwa jest sakrament, który ustanowił Chrystus. Jest to sakrament opierający się na zamiarze Bożego zbawienia dla człowieka" - mówił kard. Müller.

Prefekt Kongregacji Nauki Wiar stwierdził, że "miłość i wierność, którą ślubują sobie małżonkowie przy ołtarzu Pańskim, jest wyrazem tej miłości i wierności jaką otrzymują od Boga". - Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela. Mamy wspaniały model rodziny, rodziny z Nazaretu, którą stanowili Jezus, Maryja i Józef. Módlmy się za drugą część synodu, która nastąpi w przyszłym roku, aby ojcowie synodalni, biskupi, pod natchnieniem Ducha św. dokonali dobrych wyborów, a nie słuchali tych głosów ze świata, które próbują tendencyjnie zmienić tę jedną, jedyną właściwą naukę Kościoła - dodał kard. Müller.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fundamentem małżeństwa jest sakrament
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.