Gdańsk: modlą się o męża lub żonę

Gdańsk: modlą się o męża lub żonę
fot. AlicePopkorn/ Foter.com/ (CC BY-NC-ND)
Logo źródła: Jezuici / kk

Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie w Gdańsku zaprasza w najbliższy czwartek - 17 października o godzinie 17:00, na specjalną Eucharystię w intencji osób poszukujących męża lub żony.

Znasz kogoś kto pragnie życia w małżeństwie ale jeszcze nie znalazł drugiej połówki? A może to Ty sama/ sam?  Warto tak ważną sprawę zawierzyć Bogu - w tej intencji szczególna Msza Święta. Będziemy modlili się również za przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, tych, którzy są w parach i pragną założyć święte rodziny.

Zapraszamy tych, którzy są tym bezpośrednio zainteresowani, bo szukają ukochanej/ ukochanego albo są w trakcie przygotowań do ślubu, ale i wszystkich, którzy chcą tym osobom towarzyszyć w modlitwie i zanosić z nimi modlitwę do Boga. - mówią o samym przedsięwzięciu organizatorzy.

Gdańsk: modlą się o męża lub żonę - zdjęcie w treści artykułu

DEON.PL POLECA

Podobną inicjatywę zapoczątkował w Łodzi o. Jacek Granatowski - jezuita, duszpasterz akademicki. Tam w ostatni czwartek miesiąca w kościele Jezuitów pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus zbierają się wierni, aby modlić się o dobrą żonę lub męża. Jak mówi o. Jacek idea jest taka, aby uczestniczący w takiej Mszy byli szczęśliwi i znali swoją wartość. Samo kazanie ma charakter motywujący.

Msze cieszą się coraz większą popularnością i pokazują, że najpierw trzeba stanąć twarzą w twarz przed samym sobą - a Eucharystia, w której obecny jest Bóg Żywy jest do tego najlepszym miejscem, aby móc potem ofiarować jakieś dobro drugiemu i dzielić z tą osobą resztę życia.

Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie w Gdańsku
(utwór zespołu Mocni w Duchu)

RED./ kk

---
Gdańsk: modlą się o męża lub żonę - zdjęcie w treści artykułu nr 1Małżeńska gra daje możliwość poznania zasad prawidłowej komunikacji, poznania różnic między kobietą a mężczyzną, budowania więzi małżeńskiej poprzez rozmowę i zrozumienie. [Zobacz więcej]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gdańsk: modlą się o męża lub żonę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.