Gest tego biskupa w czasie Mszy pokutnej za pedofilię w Kościele poruszył internautów

Gest tego biskupa w czasie Mszy pokutnej za pedofilię w Kościele poruszył internautów
(fot. youtube.com)
1 rok temu
Catholic Diocese of Richmond / kw

"Widać, że ten hierarcha poczuwa się do odpowiedzialności" - komentują internauci gest bpa Knestouta, ordynariusza diecezji Richmond w stanie Wirginia.

Jak informuje diecezja, "po zdjęciu pierścienia biskupiego, bp Knestout zdjął również inne symbole swojego urzędu - mitrę i pastorał - w akcie pokory we wprowadzeniu do Mszy św. pokutnej. Biskup położył się również przed krzyżem i ołtarzem".

Gest tego biskupa w czasie Mszy pokutnej za pedofilię w Kościele poruszył internautów - zdjęcie w treści artykułu

"Gest ten" - czytamy na stronie diecezji - "jest podobny do tego wykonywanego podczas liturgii Wielkiego Piątku i oznacza skruchę, pokorę, szacunek, głęboką udrękę dla cierpiącego Chrystusa oraz smutek i ból całego Kościoła".

Bp Knestout odpowiedział w ten sposób wraz z całą diecezją na apel papieża Franciszka, by w piątek, 14 września, modlić się i pościć w intencji ofiar nadużyć seksualnych w Kościele. "Musimy nieustannie szukać przebaczenia za popełnione grzechy" - powiedział biskup ogłaszając, że w diecezji odbędzie się Msza św. pokutna.

Zdjęcie biskupa z Mszy św. udostępniły setki internautów:

After removing his episcopal ring, Bishop Knestout removed other symbols of his office - his miter and crozier - as an...

Opublikowany przez Catholic Diocese of Richmond Piątek, 14 września 2018

"Msza ma również wyrazić ból z powodu błędów popełnionych przez przywódców Kościoła" - dodał bp Knestout.

Bp Barry Knestout został mianowany w 2017 roku ordynariuszem diecezji Richmond przez papieża Franciszka. Na terenie 5-milionowej diecezji mieszka jedynie 200 tysięcy katolików.

Po ostatnim kryzysie związanym z pedofilią i nadużyciami seksualnymi zaufanie do Kościoła katolickiego wśród mieszkańców USA znacząco spadło.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
23,94 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Gest tego biskupa w czasie Mszy pokutnej za pedofilię w Kościele poruszył internautów
Komentarze (2)
o. Aleksander Horowski
o. Aleksander Horowski
17 września 2018, 09:29
Wytłuszczony przez redakcję w pierwszym akapicie komentarz: «"Widać, że ten hierarcha poczuwa się do odpowiedzialności" - komentują internauci» pokazuje, jak bardzo trzeba być ostrożnym przy spełnianiu takich gestów bez odpowiedniego wyjaśnienia. Dla owych anonimowych internautów biskup "poczuwa się do odpowiedzialności", a od tego tylko krok do stwierdzenia: "jest odpowiedzialny za nadużycia". Tymczasem jest biskupem tej diecezji zaledwie od roku. Jestem za modlitwą w intencji ofiar, ale nie może to zamazywać odpowiedzialności i prowadzić do niejasnych sytuacji. Módlmy się wszyscy za ofiary i módlmy się także o świętość dla kapłanów.
LL
lomen lomen
16 września 2018, 18:15
A co z lobby homoseksualnym? Jak się tego problemu nie rozwiąże gesty pokutne będą martwe.

Skomentuj artykuł

Gest tego biskupa w czasie Mszy pokutnej za pedofilię w Kościele poruszył internautów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.