Glemp i Suchocka "Ludźmi roku 2011"

Glemp i Suchocka "Ludźmi roku 2011"
Hanna Suchocka, kar. Józef Glemp (fot. European Parliament / Catholic Church England and Wales / flickr.com)
KAI / wm

Kard. Józef Glemp oraz była premier, a obecnie ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Hanna Suchocka zostali laureatami tytułu "Człowieka Roku 2011" przyznawanego przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Jak poinformował Kazimierz Barczyk, przewodniczący organizacji, wręczenie wyróżnień odbędzie się w marcu w Krakowie.

Tytuł "Człowieka Roku 2011" przyznano prymasowi seniorowi Józefowi Glempowi w 30. rocznicę rozpoczęcia posługi Prymasa Polski w uznaniu zasług dla kraju. "Za niezłomne przewodnictwo nad Kościołem w kraju narażonym przez władze na wewnętrzną wojnę, który wraz z orędownictwem Ojca Świętego Jana Pawła II inicjował i wspierał "Solidarność"(...)"- napisano w uzasadnieniu.

Natomiast Hannę Suchocką wyróżniono "w uznaniu działalności politycznej na rzecz odrodzonej Rzeczypospolitej, demokracji, praw człowieka - z chrześcijańską wrażliwością i nauką społeczną Kościoła".

W poprzednich latach tytuły "Człowieka Roku" Federacja przyznała m.in. kard. Stanisławowi Dziwiszowi, Lechowi Wałęsie, Tadeuszowi Mazowieckiemu, Ryszardowi Kaczorowskiemu, Jarosławowi Kaczyńskiemu, Donaldowi Tuskowi, Lechowi Kaczyńskiemu i Leszkowi Balcerowiczowi.

DEON.PL POLECA

Wyróżnienia zostaną wręczone w marcu w trakcie uroczystości w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP została utworzona w roku 1993. Jest największą organizacją samorządu terytorialnego w Polsce - zrzesza 20 regionalnych związków i stowarzyszeń, które skupiają łącznie około 1000 gmin i powiatów oraz instytucje wspierające samorządność.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Glemp i Suchocka "Ludźmi roku 2011"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.