Główne uroczystości rocznicowe w Fatimie poprowadzi trzech kardynałów

Główne uroczystości rocznicowe w Fatimie poprowadzi trzech kardynałów
fot. Depositphotos
6 miesięcy temu
KAI / pk

Tegoroczne uroczystości kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie poprowadzi w tym roku trzech kardynałów - podał rektorat Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

Jednocześnie uściślono, że wydarzenia te odbędą się z udziałem wiernych, choć z przestrzeganiem ograniczeń sanitarnych, takich jak zachowanie odstępów społecznych i noszenie maseczek ochronnych.

Władze tego portugalskiego miejsca kultu maryjnego ogłosiły, że obchodom przypadającej 13 maja 104. rocznicy rozpoczęcia objawień będzie przewodniczył portugalski kardynał kurialny José Tolentino Calaça de Mendonça. Trzy miesiące później inny purpurat, tym razem z Luksemburga - Jean-Claude Hollerich przybędzie do sanktuarium, aby poprowadzić uroczystości tradycyjnie już w tym okresie adresowane do imigrantów. Z kolei 13 października - na zakończenie obchodów - głównym celebransem będzie brazylijski kardynał Sergio da Rocha.

Wraz z pojawieniem się pierwszych przypadków Covid-19 w Portugalii sanktuarium w Fatimie było zamknięte dla pielgrzymów od marca do czerwca 2020 r. Potem wprawdzie systematycznie zwiększała się tam obecność pątników, ale i tak liczba przybywających do sanktuarium osób w każdym miesiącu ub.r. była zdecydowanie niższa w porównaniu z 2019 r. Największa różnica wystąpiła w październiku 2020, gdy do Fatimy przybyło zaledwie 97 zorganizowanych grup pielgrzymkowych, podczas gdy rok wcześniej w tym samym czasie było ich 733.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Główne uroczystości rocznicowe w Fatimie poprowadzi trzech kardynałów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.