Gniezno: Prymas Polski uroczyście zamknie Bramę Miłosierdzia

Gniezno: Prymas Polski uroczyście zamknie Bramę Miłosierdzia
Drzwi Gnieźnieńskie (fot. wikimedia commons CC BY 3.0)
KAI / jp

W niedzielę 13 listopada, tydzień przed zamknięciem Roku Miłosierdzia przez papieża Franciszka, we wszystkich diecezjach świata zamknięte zostaną Jubileuszowe Bramy Miłosierdzia.

Najstarszą Bramę Miłosierdzia w Polsce - romańskie Drzwi Gnieźnieńskie zamknie uroczyście Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Do udziału w uroczystości w Gnieźnie, a także w dziewięciu innych świątyniach na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, gdzie Bramy Miłosierdzia zostały ustanowione, zachęca wiernych bp Krzysztof Wętkowski w specjalnym komunikacie, który czytany będzie w kościołach w niedzielę 6 listopada. Przypomniano w nim także o tegorocznym jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

"Przeżywając te wydarzenia, każdy z nas mógł spojrzeć na swój własny chrzest nie tyle jako na fakt, który kiedyś miał miejsce, lecz jako na dar, darmo otrzymany, i zadanie, które wymaga od nas codziennej realizacji, chociażby przez spełnianie uczynków miłosierdzia co do duszy i do ciała" - przypomina biskup pomocniczy gnieźnieński. Zachęca również, by udział w uroczystościach zamknięcia Roku Miłosierdzia był "wyrazem wiary i wdzięczności za łaskę Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia".

Komunikat informuje również o zbliżającym się Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który zostanie dokonany w dniu

19 listopada w Łagiewnikach i będzie - jak czytamy - niczym klamra, która symbolicznie połączy zakończenie obchodów wspomnianych dwóch wydarzeń, a więc Jubileuszu Miłosierdzia i 1050. rocznicy chrztu Polski.

"Akt ten ponowimy w naszych kościołach parafialnych w dniu 20 listopada. Pomocą w duchowym przygotowaniu do powyższych wydarzeń niech będzie nasz udział w nowennie i odmawiana codziennie Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana. Bogatsi o wydarzenia czasu, który mija, dziękujmy Panu Bogu za łaski, których nam udzielił i jednocześnie prośmy o dar wiary, abyśmy w naszej codzienności potrafili odkrywać wolę Bożą i ją wypełniać" - zachęca w komunikacie bp Krzysztof Wętkowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gniezno: Prymas Polski uroczyście zamknie Bramę Miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.