Gniezno: szkolenie dla katechetów w zakresie ochrony dzieci i młodzieży

Gniezno: szkolenie dla katechetów w zakresie ochrony dzieci i młodzieży
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyło się 20 stycznia szkolenie dla nauczycieli religii archidiecezji gnieźnieńskiej w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. Była to kolejna edycja spotkań, których celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa małoletnich, którzy powierzeni zostali trosce Kościoła.

 

Szkolenie jest realizacją norm zwartych w Wytycznych KEP, dotyczących ochrony dzieci przed wszelkiego rodzaju przemocą, zwłaszcza seksualną, a jednocześnie troską o podnoszenie standardów pracy wychowawczej.

DEON.PL POLECAUczestnicy szkolenia zapoznali się z problematyką zaburzeń preferencji seksualnych, w tym szczególnie pedofilii; charakterystyką sprawców i ofiar wykorzystania seksualnego oraz jego skutkami; procedurami postępowania w przypadku ujawnienia przypadku; problemem wykorzystania seksualnego małoletnich w środowisku kościelnym; zasadami profilaktyki i aktualną odpowiedzią Kościoła na problem wykorzystania nieletnich.

Słuchacze poznali również obowiązujące w tej materii normy Kościoła oraz aktualne prawodawstwo polskie, zwłaszcza po nowelizacji kodeksu karnego w zakresie problematyki przestępstw na tle seksualnym.

Szkolenie zorganizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej oraz Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie poprowadził ks. dr Wojciech Rzeszowski, dyrektor Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, delegat arcybiskupa gnieźnieńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz współpracownik Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gniezno: szkolenie dla katechetów w zakresie ochrony dzieci i młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.