Godzi się dziś w sercu historycznego Krakowa świadczyć publicznie o świętości Jana Pawła II

Godzi się dziś w sercu historycznego Krakowa świadczyć publicznie o świętości Jana Pawła II
Fot. katatonia82 / depositphotos.com
KAI / jk

„Godzi się dziś w tym miejscu, w sercu historycznego Krakowa, świadczyć publicznie o świętości papieża, o jego głębokiej uczciwości i przejrzystości, wbrew niegodziwym oskarżeniom, z jakimi w ostatnich miesiącach spotkał się w swojej ojczyźnie, która tyle mu zawdzięcza” – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. odprawionej na zakończenie centralnej procesji Bożego Ciała przed bazyliką Mariacką.

W homilii kardynał podkreślił, że uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pomaga ożywić i pogłębić świadomość daru, który ludziom pozostawił Jezus. „Dziś uczniowie Jezusa wychodzą z darem Eucharystii na ulice miast i wiosek, aby dać wyraz swojej radości i wdzięczności Bogu za ten niepojęty dar, a także by dzielić się ze wszystkimi prawdą o nim”. Mówił też, że uczestnicy procesji chcą swoim udziałem w niej zaświadczyć, że Chrystus jest obecny w ich życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Wskazał, że trudno wyobrazić sobie dzieje Krakowa bez wiary w Jezusa.

Stwierdził, że dla milionów ludzi Kraków kojarzy się z osobą św. Jana Pawła II. Papież był człowiekiem Eucharystii. To w obecności Jezusa eucharystycznego Ojciec Święty podejmował najważniejsze decyzje, przygotowywał się do głoszenia Ewangelii. – Godzi się dziś w tym miejscu, w sercu historycznego Krakowa, świadczyć publicznie o świętości papieża, o jego głębokiej uczciwości i przejrzystości, wbrew niegodziwym oskarżeniom, z jakimi w ostatnich miesiącach spotkał się w swojej Ojczyźnie, która tyle mu zawdzięcza – podkreślił kardynał. Poprosił także zebranych, by nie zapominali wielkich dzieł, jakie Bóg zdziałał w świecie przez świętego papieża.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Poniewierski

Święty Jan Paweł II z bliska

Ta minibiografia - lekka, miejscami humorystyczna - pokazuje św. Jana Pawła II, jakiego kochaliśmy: dowcipnego, mądrego i bliskiego ludziom. Z zamieszczonych w niej anegdot wyłania się obraz Wielkiego Papieża,...

Skomentuj artykuł

Godzi się dziś w sercu historycznego Krakowa świadczyć publicznie o świętości Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.