Góra św. Anny: XIX Święto Młodzieży

Góra św. Anny: XIX Święto Młodzieży
(fot. Kris Duda / CC BY 2.0 / flickr.com)
KAI / mg

Na Górze św. Anny rozpoczyna się XIX Święto Młodzieży pod hasłem: "Uwiodłeś mnie Panie miłością". Wśród zaproszonych gości są m.in. Tomasz Terlikowski i ks. Mirosław Maliński. Ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów prowincji św. Jadwigi potrwa do 25 lipca.

W tym roku gośćmi podczas XIX Święta Młodzieży na Górze św. Anny będą: Tomasz Terlikowski, Full Power Spirit, ks. Mirosław Maliński, Teatr A, Patrycja Hurlak, Fragua, a także Anty Babylon System. W czwartek 23 lipca Eucharystii przewodniczyć będzie opolski biskup pomocniczy Rudolf Pierskała.

Celem Święta Młodzieży jest nawiązanie relacji z Bogiem i drugim człowiekiem poprzez tworzenie wspólnoty Kościoła, w której młodzi uczą się jak żyć wartościami chrześcijańskimi we współczesnym świecie. Program spotkania przewiduje czas na Eucharystię, pracę w grupach, konferencje franciszkańskie, spotkania z gośćmi oraz wieczorne koncerty.

Każdego roku na Górze św. Anny gromadzi się około 1000 młodych osób z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy zapisy na Święto Młodzieży odbywają się poprzez stronę www.swietomlodziezy.com

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Góra św. Anny: XIX Święto Młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.