"Gość Niedzielny" liderem na rynku tygodników

KAI / slo

Nasze pismo wciąż jest najlepiej sprzedającym się tygodnikiem opinii w Polsce. Świadczą o tym najnowsze, październikowe statystyki Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opublikowane przez wirtualnemedia.pl.

Samodzielnym liderem rankingu jest "Gość Niedzielny" ze średnią sprzedażą ogółem na poziomie 135 905 egzemplarzy.

DEON.PL POLECA
W głównym peletonie jadą: "Uważam Rze" (126 400 egz.), "Polityka" (124 762 egz.), i "Newsweek Polska" (119 280 egz.). Można się jednak spodziewać, że po ostatnich zawirowaniach personalnych sprzedaż "Uważam Rze" spadnie, pojawią się natomiast dwa nowe tygodniki, tworzone przez byłych dziennikarzy "URze".

Po wspomnianych wyżej czterech pismach w rankingu następuje olbrzymia przerwa, za którą plasują się: "Wprost" (70 670 egz.) i "Gazeta Polska" (63 752 egz.). Jeszcze większe straty do liderów notują: "Przegląd" (19 950 egz.), "Przekrój" (16 985 egz.) i "Tygodnik Powszechny" (16 737 egz.). Stawkę zamyka "Przewodnik Katolicki" ze sprzedażą na poziomie 2 326 egz. (ale ze zdecydowanie wyższym rozpowszechnianiem płatnym razem wysokości 24 646 egz.)

DEON.PL POLECA

Niemal wszystkie tygodniki (z wyjątkiem "Newsweeka" - wzrost o ok. 15 proc. i "Tygodnika Powszechnego, który utrzymuje sprzedaż na niemal tym samym poziomie) sprzedają się gorzej niż przed rokiem. W przypadku "Gościa Niedzielnego" różnica wynosi ok. 5 proc. Największy spadek zanotował "Przekrój (prawie 40 proc.).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Gość Niedzielny" liderem na rynku tygodników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.