Groźba wojny na Ukrainie. Papież wzywa 26 stycznia do modlitwy o pokój

Groźba wojny na Ukrainie. Papież wzywa 26 stycznia do modlitwy o pokój
Papież Franciszek wezwał na 26 stycznia br. do modlitwy o pokój (fot. Claudio Peri/ANSA/EPA/PAP)
KAI/PAP/mk

- Ci, którzy realizują własne cele ze szkodą dla innych, gardzą własnym powołaniem jako istoty ludzkie, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni braćmi - powiedział dziś papież Franciszek i wobec groźby agresji Rosji na Ukrainę, wezwał na 26 stycznia do modlitwy o pokój.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież nawiązał do groźnej sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej i wezwał, aby w najbliższą środę 26 stycznia ludzie dobrej woli modlili się o pokój.

Zwracając się do setek wiernych przybyłych na modlitwę Anioł Pański papież powiedział: - Śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i podważają bezpieczeństwo na kontynencie europejskim z jeszcze większymi reperkusjami.

- Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były na służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron - mówił Franciszek.

Papież Franciszek: Gorąco apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli by wnieśli modlitwę do Boga Wszechmogącego 

Z niepokojem śledzę wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo kontynentu europejskiego, z jeszcze szerszymi reperkusjami. Gorąco apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli by wnieśli modlitwę do Boga Wszechmogącego, aby każde działanie i inicjatywa polityczna służyły ludzkiemu braterstwu, bardziej niż jednostronnym korzyściom. Ci, którzy realizują własne cele ze szkodą dla innych, gardzą własnym powołaniem jako istoty ludzkie, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni braćmi. Z tego powodu, i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję również, aby najbliższa środa, 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz
26,94 zł
44,90 zł

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Groźba wojny na Ukrainie. Papież wzywa 26 stycznia do modlitwy o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.