Grzegorz Kramer SJ komentuje petycję, którą PCh24.pl skierowała do biskupów

Grzegorz Kramer SJ komentuje petycję, którą PCh24.pl skierowała do biskupów
(fot. prywatne archiwum Grzegorza Kramera SJ)

"Celowo wprowadzają zamieszanie i dopuszczają się manipulacji, by dalej podkopywać autorytet papieża Franciszka" - napisał zakonnik.

Polonia Christiana znów robi zamieszanie [KLIK]. Tym razem pojawiła się petycja do biskupów polskich by byli wierni nauczaniu o nierozerwalności małżeństwa.

Okazją do tego są prace polskich biskupów nad wytycznymi duszpasterskimi płynącymi z papieskiej Adhortacji Amoris Laetitia. Środowisko PCh podnosi larum, że w innych krajach (np. Niemcy) biskupi wprowadzają nauczanie sprzeczne z tradycyjnym nauczaniem Kościoła dotyczącym nierozerwalności małżeństwa.

Fakty są takie, że żaden Episkopat na świecie nie podważa nierozerwalności małżeństwa. Franciszek w swojej adhortacji także tego nie robi. To, o czym między innymi mówi AL i wytyczne episkopatów to nic innego jak apel do odwagi, by indywidualnie rozeznawać, czy w przypadków konkretnych par można dopuścić ich do komunii świętej. Rozeznanie tego i ewentualne dopuszczenie tych par do komunii nie jest podważaniem nauczania o nierozerwalności sakramentu małżeństwa. Jest pytaniem się o dyscyplinę dopuszczania ludzi do sakramentów, a ta nie jest dogmatem wiary.

Ludzie z środowiska PCh celowo wprowadzają zamieszanie i dopuszczają się manipulacji, by dalej podkopywać autorytet papieża Franciszka. Zastanawiam się tylko w jakim celu to robią?

Wpis ukazał się na blogu Grzegorza Kramera SJ

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ komentuje petycję, którą PCh24.pl skierowała do biskupów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.