"Handel ludźmi jest zbrodnią przeciw ludzkości"

"Handel ludźmi jest zbrodnią przeciw ludzkości"
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

Ostatnio obserwuje się wzrost zjawiska niewolnictwa i różnych form eksploatacji człowieka - powiedział w Wiedniu przedstawiciel Stolicy Apostolskiej w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Ks. Janusz Urbańczyk bierze udział w zorganizowanym przez nią spotkaniu 250 spotkaniu ekspertów, poświęconym walce z handlem ludźmi.

 "Papież zwraca uwagę, że mimo iż wspólnota międzynarodowa przyjęła wiele dokumentów i programów działania mających na celu eliminację niewolnictwa, wciąż jednak wiele milionów osób jest pozbawionych wolności lub zmuszonych do życia w warunkach zbliżonych do niewolnictwa" - powiedział przedstawiciel Watykanu. Szczególnie ciężka jest sytuacja kobiet i dzieci zmuszanych nie tylko do niewolniczej pracy, lecz także do prostytucji. Tragiczny jest los dzieci wykorzystywanych do żebractwa czy nawet jako dawcy organów. Ks. Urbańczyk przypomniał o wielkim zaangażowaniu Kościoła, w tym zakonów, Caritas i innych katolickich organizacji w pomoc osobom doświadczającym różnych form eksploatacji, a także w obronę potencjalnych ofiar handlu żywym towarem. Ponadto wskazał, że należy też obecnie zwrócić szczególną uwagę na sytuację emigrantów, którzy po doświadczeniu dramatycznej podróży, rabunków i przemocy żyją często w kraju, do którego przybyli, w nieludzkich warunkach. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej zakończył swoje wystąpienie słowami Papieża Franciszka: "Handel ludźmi jest zbrodnią przeciw ludzkości. Musimy zjednoczyć nasze wysiłki, aby wyzwolić ofiary i zatrzymać agresywną przestępczość, która zagraża nie tylko poszczególnym jednostkom, ale również podstawowym wartościom, na jakich opiera się społeczeństwo, oraz międzynarodowemu bezpieczeństwu i sprawiedliwości".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Handel ludźmi jest zbrodnią przeciw ludzkości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.