Hasło na sierpień: "Rodzina szkołą trzeźwości"

Hasło na sierpień: "Rodzina szkołą trzeźwości"
(fot. Pete Labrozzi / flickr.com)
7 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / im

Wielkim wyzwaniem stojącym przed naszym narodem jest troska o trzeźwość. Statystyki ostrzegają, że w tej kwestii pojawiają się coraz większe problemy i zagrożenia - podkreśla bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. 29 lipca w kościołach naszej ojczyzny odczytany zostanie list biskupów na sierpień, miesiąc trzeźwości. Bp Bronakowski przypomina, że w tym roku miesiąc abstynencji będzie przeżywany pod hasłem "Rodzina szkołą trzeźwości".

- Podkreślamy jednocześnie, że rodziny muszą otrzymywać wsparcie od władz publicznych wszystkich szczebli, które zgodnie z obowiązującym prawem są zobowiązane do ograniczania fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu - stwierdza łomżyński biskup pomocniczy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hasło na sierpień: "Rodzina szkołą trzeźwości"
Komentarze (1)
T
teresa
20 lipca 2012, 15:04
Abonament RTV z prądem. Reklamy alkoholu zawsze związane ze spożywaniem potraw,nigdy solo. Film o toksycznym wpływie alkoholu na organizm człowieka po 20,00 zaś zachęty do zakupu po 23.00 i da się żyć. Powodzenia i zabraniajcie dzieciakom pić etanol,a jeśli już muszą pokażcie im jak to działa na zwierzę. W końcu -życie istoty ludzkiej jest cenniejsze nad ...zwierzęce. Czy ktoś ze mną czce dyskutować na ten temat,vczy uznamy to za dogmat?

Skomentuj artykuł

Hasło na sierpień: "Rodzina szkołą trzeźwości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.