Heretycki patriarchat "potępia" papieża Franciszka. "Wyrzekamy się sługi szatana Bergoglio"

Heretycki patriarchat "potępia" papieża Franciszka. "Wyrzekamy się sługi szatana Bergoglio"
Papież Franciszek. Fot. MAURIZIO BRAMBATTI / PAP / EPA
mat. pras. / mł

Pielgrzymka papieża Franciszka do Kanady przynosi kolejne komentarze, jednak ten jest chyba jednym z najbardziej zaskakujących i szokujących. Do redakcji Deonu trafił list wysłany przez Bizantyjski Katolicki Patriarchat.

Jak czytamy na stronie organizacji, powstała ona w 2011 roku, ale zdążyła już obłożyć anatemą trzech papieży, a Bizantyjski Patriarchat opisuje siebie jako dzieło, które ogłasza i publikuje "Boskie kary, anatemy", na konkretne osoby, które nadużywają kościelnego autorytetu, głoszą herezje i odmawiają pokuty. BKP uważa też papieża Franciszka za "pseudo-papieża".

W licznych i dalekich od ewangelicznej miłości bliźniego komentarzach do papieskiej pielgrzymki do Kanady Patriarchat stara się udowodnić, że papież "za pomocą pogańskiego rytuału w Kanadzie wprowadza Kościół pod panowanie demonów", "ma w sobie ducha antychrysta" oraz "ściąga klątwę, świadomie odwracając Bożą ochronę od ludzkości". 

To nie jedyny heretycki ruch działający w Polsce, który stara się podważyć autorytet papieża i przekonać wiernych, że Franciszek jest "fałszywym, nieważnym papieżem". Charakterystyczne dla wszystkich takich inicjatyw jest stawianie siebie w roli "Bożego narzędzia", współczesnego "prorockiego ciała", niezależnego od nikogo, i powoływanie się na wybrane fragmenty Pisma Świętego, pasujące do głoszonych, szokujących teorii. 

DEON.PL POLECA


Mat. pras. / mł 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Heretycki patriarchat "potępia" papieża Franciszka. "Wyrzekamy się sługi szatana Bergoglio"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.