Hiszpania: burmistrz Madrytu podziękował katolikom za pomoc w walce z epidemią

Hiszpania: burmistrz Madrytu podziękował katolikom za pomoc w walce z epidemią
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
KAI / pp

Burmistrz Madrytu José Luis Martínez-Almeida napisał list z podziękowaniami dla katolików ze stołecznej aglomeracji, którzy zaangażowali się w pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Pismo, opublikowane we wtorek przez niektóre hiszpańskie media, Martínez-Almeida skierował na ręce arcybiskupa Madrytu kard. Carlosa Osoro.

W szczególny sposób za zaangażowanie "na rzecz mieszkańców stolicy", głównie ubogich, burmistrz podziękował pracownikom Caritas oraz duchownym. Podkreślił, że udzielana przez nich pomoc jest "nie do zastąpienia".

Pod koniec marca burmistrz Madrytu wsparł stołeczną parafię Jezusa i Maryi w dystrybucji żywności prowadzonej przez lokalnych działaczy katolickich. Hiszpański samorządowiec przenosił m.in. paczki z towarami spożywczymi, które w tej parafii rozdzielane są wśród bezdomnych oraz najbiedniejsze rodziny. Po zakończonej pracy Martínez-Almeida powiedział: "Wasza praca jest wspaniała. Uzupełniacie działania administracji miejskiej tam, gdzie ona nie jest w stanie teraz dotrzeć".

Wspólnota autonomiczna Madrytu jest najbardziej doświadczonym przez epidemię koronawirusa regionem Hiszpanii, w którym do wtorku zmarło 6568 osób, a ponad 48 tys. zostało zainfekowanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
22,53 zł
32,18 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: burmistrz Madrytu podziękował katolikom za pomoc w walce z epidemią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.