Hiszpania czci św. Franciszka Ksawerego

Hiszpania czci św. Franciszka Ksawerego
(fot. Lawrence OP / flickr.com)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie M. Raczkiewicz CSsR / slo

Hiszpańska Nawarra czci swojego patrona św. Franciszka Ksawerego, misjonarza Dalekiego Wschodu. Uroczystej Mszy w bazylice w Javier, rodzinnej miejscowości świętego jezuity i patrona misji, przewodniczył abp Francisco Pérez.

Przypomniał on znaczenie Franciszka Ksawerego dla Nawarry i Hiszpanii. Ten "misjonarz peryferii" jest chlubą całego regionu Nawarry i jej wybitnym synem - powiedział.

W południe ordynariusz archidiecezji Pampeluny i Tudeli przewodniczył kolejnej Eucharystii, która miała charakter ściśle misyjny. 22 misjonarzy, kapłanów, zakonników i świeckich z różnych części Hiszpanii, otrzymało specjalne krzyże misyjne i błogosławieństwo. Już wkrótce wyjadą do pracy na cztery kontynenty.

"Jesteśmy świadkami, że na misji radość odradza się każdego dnia; być misjonarzem to kroczyć z radością, budować z miłością i wyznawać wiarę z odwagą - powiedział abp Pérez. - Źródłem radości jest Jezus Chrystus. Misjonarz niesie ją tym, którzy cierpią niesprawiedliwość i przemoc, są wyczerpani lub zepchnięci na margines".

Na zakończenie Eucharystii metropolita Pampeluny wręczył także specjalne wyróżnienia misyjne. Otrzymali je m. in. Alejandro Pérez ze wspólnot neokatechumalnych, ojciec dziesięciorga dzieci, który wraz z rodziną był na misji w Estonii, i Antonio Mellado, który pracował jako świecki misjonarz w Boliwii. Uroczystość zakończył specjalny koncert dedykowany wszystkim misjonarzom i ich rodzinom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania czci św. Franciszka Ksawerego
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Hiszpania czci św. Franciszka Ksawerego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.