Hiszpania: I Spotkanie Cyfrowych Ewangelizatorów w Madrycie

Hiszpania: I Spotkanie Cyfrowych Ewangelizatorów w Madrycie
Depositphotos.com (16374175)
vaticannews.va / KAI / pzk

Misjonarze i ewangelizatorzy cyfrowi, katoliccy influencerzy lub młodzi ludzie, którzy po prostu chcą dzielić się swoją wiarą za pośrednictwem sieci społecznościowych wzięli wczoraj udział w I Spotkaniu Cyfrowych Ewangelizatorów w Madrycie zatytułowanym #ashtag Madrid. Gościem specjalnym był ks. Lucio Ruiz, sekretarz watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji.

„Istnieje pragnienie Boga, poszukiwanie Go i zaufanie do osoby cyfrowego misjonarza”, powiedział ks. Lucio Ruiz. Kościół „otwiera się na ten cyfrowy kontynent i jest to model, jakiego pragnie Kościół w swojej nowej misji. (…) Wszyscy, z definicji, jesteśmy misjonarzami. Niektórzy będą musieli przejść szkolenie i właśnie dlatego pierwszym krokiem jest zorganizowanie takich spotkań”, podkreślił sekretarz watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji.

„Kiedy mówimy o cyfrowych ewangelizatorach, mówimy głównie o misji na terytorium, które już poznaliśmy, ale które wciąż musimy odkrywać”, powiedział kard. José Cobo. Wyraził radość z faktu, że w takim mieście jak Madryt „są ludzie, którzy poczuli powołanie Pana, aby wyruszyć na tę cyfrową misję”. „Chociaż język jest nowy, a rzeczywistość jest inna i być może w Kościele nie wiemy jeszcze, jak do tego podejść, to na pytanie: kto jest bliźnim, do którego mamy dotrzeć? Jezus mówi nam, że jest nim ten, kto stoi na skraju drogi (…) czułość i miłosierdzie są naszą pieczęcią”, podkreślił kard. Cobo.

DEON.PL POLECA

Uczestnicy spotkania, które zostało zorganizowane przez archidiecezję madrycką, dzielili się swoimi doświadczeniami i projektami. Uwrażliwiali także na cyfrowe pokusy jak m. in. egoizm, agresywność czy przemoc. W cyfrowej misji potrzebne jest Boże miłosierdzie i postawa dobrego Samarytanina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Philip Kosloski

Poznaj Carla, piętnastoletniego Włocha, maniaka komputerowego, który uwielbiał superbohaterów i gry wideo, ale nade wszystko kochał Eucharystię. Wartka akcja komiksu kładzie szczególny nacisk na ostatnie lata życia błogosławionego Carla Acutisa i ukazuje, jak stał się...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: I Spotkanie Cyfrowych Ewangelizatorów w Madrycie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.