Hiszpania: nowa ewangelizacja dla Barcelony

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

 Nowej ewangelizacji i solidarności potrzebuje w ciągu najbliższych lat archidiecezja Barcelony. Wskazuje na to prezentując nowy program duszpasterski kard. Lluís Martínez Sistach. Zaprasza on zaprasza chrześcijan do odnowy wiary, a także do uczynienia Kościoła bardziej otwartym i misyjnym.

List zapowiada zorganizowanie wiosną w Barcelonie tzw. "Dziedzińca pogan", który będzie poświęcony wierze i pięknu w oparciu o bazylikę Świętej Rodziny. Ponadto w Wielkim Poście 2012 r. stolica Katalonii weźmie udział w Misji Wielkich Miast. Odbędzie się ona jednocześnie w dwunastu miastach europejskich, w tym także w Warszawie.

Kard. Martínez Sistach zwraca w liście szczególną uwagę na panujący kryzys ekonomiczny. "Blisko 5 mln bezrobotnych w naszym kraju to liczba przerażająca, która ukazuje powagę sytuacji. Wymaga ona, aby w Unii Europejskiej i w świecie rządy, partie polityczne, związki zawodowe i grupy społeczne podjęły bardziej wspólnotowe działania, aby odkryć przyczyny kryzysu i znaleźć rozwiązania".

Dokument inspiruje nauczanie Benedykta XVI. Zachęca do promowania wiary w świecie pluralistycznym i zsekularyzowanym. Mocny akcent pada na dialog wiary z kulturą oraz wierzących z niewierzącymi. Kard. Martínez Sistach zaprasza chrześcijan do odnowy wiary, a także do uczynienia Kościoła bardziej otwartym, gościnnym, ewangelizującym i misyjnym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hiszpania: nowa ewangelizacja dla Barcelony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.