Hiszpańska Caritas prowadzi sklepy odzieżowe, aby pomóc ubogim

Hiszpańska Caritas prowadzi sklepy odzieżowe, aby pomóc ubogim
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
KAI / tk

Caritas prowadzi na terenie całej Hiszpanii ponad 100 sklepów odzieżowych w ramach marki Moda re-. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ubrań są przeznaczone na wsparcie osób potrzebujących. Najwięcej placówek sklepu znajduje się w Barcelonie, Walencji czy Bilbao. Odzież sprzedawana w sklepach jest przekazywana od darczyńców.

Działanie sieci opiera się na sprzedaży odzieży, obuwia i takich dodatków odzieżowych, jak np. paski czy torby. Kierownictwo Caritas wskazuje, że podstawą funkcjonowania sklepów Moda re- jest odzież przekazywana tej organizacji katolickiej od darczyńców.

Sprzedawana odzież tylko w dobrym stanie

Warunkiem wprowadzenia do obrotów przekazanych produktów jest ich dobry stan. Dodatkowo, jak poinformowały władze diecezjalnych struktur Caritas w Madrycie, wszystkie otrzymane od darczyńców ubrania i obuwie muszą przejść proces dezynfekcji.

Inicjatorzy rozwoju sieci sklepów uściślili, że oferta dostępna w trzech sklepach w Madrycie pochodzi z 250 rozmieszczonych przez Caritas w stołecznej aglomeracji kontenerów na odzież i buty. Większość z nich znajduje się na terenie parafii, ale część punktów odbioru ubrań i obuwia umieszczono w centrach handlowych.

Szacuje się, że w ciągu roku do kontenerów Caritas w stołecznej archidiecezji mieszkańcy tej aglomeracji zostawiają ponad 1,4 ton odzieży i butów. W całej Hiszpanii Caritas odbiera rocznie od darczyńców około 40 ton tych produktów.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
27,93 zł
39,90 zł

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Hiszpańska Caritas prowadzi sklepy odzieżowe, aby pomóc ubogim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.