Holenderski ksiądz zachwycony Polakami. Podziękujmy mu!

Holenderski ksiądz zachwycony Polakami. Podziękujmy mu!
(fot. Calamity Jane / shutterstock.com)
Aleteia.org / kk

Ksiądz Jan-Jaap van Peperstraten jest jednym z najpopularniejszych duchownych w Holandii. Prowadzi popularny profil na Twitterze, który wykorzystuje do ewangelizacji.

14 listopada umieścił na nim twitta, w którym dziękuje za obecność Polaków w Holandii:

"Dziś jest idealny dzień, by powiedzieć, jak bardzo jestem szczęśliwy z powodu moich polskich parafian. Są cennym nabytkiem dla naszego kraju i Kościoła i mam nadzieję, że jeszcze długo tu z nami pozostaną" - pisze ksiądz.

Gdy służby chcą ich deportować, Kościół daje schronienie [WYWIAD] >>

Post zaobserwował znany aktor i reżyser holenderskiego pochodzenia Redbad Klynstra-Komarnicki, który mieszka w Polsce. Przetłumaczył go i podał dalej. Zaapelował także, by podziękować księdzu:

Na apel artysty ochoczo odpowiadają twitterowicze. Jeśli posiadasz konto na tej platformie dołącz do nich! Zachęcamy także do śledzenia naszego profilu na Twitterze.

Chrześcijanie z Chin szukali schronienia w Europie. Trafili na mur >>

Ksiądz nie pozostał dłużny. Miłe głosy, które do niego spłynęły spowodowały, że ruszył z akcją #polenwelkom. Pragnie w mediach społecznościowych rozpropagować hashtag, który wyrazi sympatię Holendrów względem imigrantów z Polski. Tak się robi integrację!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Holenderski ksiądz zachwycony Polakami. Podziękujmy mu!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.