Imam i patriarcha o wartościach moralnych

Imam i patriarcha o wartościach moralnych
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie / pk

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wartości religijne i moralne są konieczne do budowania jedności narodowej Egiptu i obrony tamtejszego społeczeństwa przed rosnącym zagrożeniem fundamentalizmem i terroryzmem.

Wskazali na to zwierzchnicy dwóch największych wspólnot religijnych tego kraju: wielki imam kairskiego uniwersytetu al-Azhar Ahmed al-Tajjeb i koptyjski patriarcha Aleksandrii Teodor (Tawadros) II. Wzięli oni udział w konferencji poświęconej znaczeniu wartości etycznych i moralnych.

W czasie tego spotkania, będącego m.in. odpowiedzią na serię apeli prezydenta Egiptu, by zdecydowanie odrzucić ideologię ekstremistyczną, obaj rozmówcy podkreślili znaczenie edukacji przyszłych pokoleń, aby wyznawcy różnych religii mogli ze sobą współpracować na rzecz dobra wspólnego. Zwrócili uwagę, że w tym procesie wychowawczym ogromną rolę odgrywa rodzina, będąca kamieniem węgielnym egipskiego społeczeństwa.

W tym kontekście mówiono o konieczności odkrycia na nowo wartości rodziny jako zwornika społeczności, a także czynnika gwarantującego stabilizację i bezpieczną przyszłość kraju.

Równocześnie i patriarcha, i imam przypomnieli niedawny dramatyczny apel prezydenta Egiptu w sprawie szerzącej się plagi rozwodów. Urząd statystyczny poinformował bowiem, że aż 40 proc. z 900 tys. zawieranych tam co roku małżeństw w ciągu pięciu lat kończy się rozwodem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Imam i patriarcha o wartościach moralnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.