"Impreza księży" w Dąbrowie Górniczej? Kuria sosnowiecka wydała komunikat

"Impreza księży" w Dąbrowie Górniczej? Kuria sosnowiecka wydała komunikat
Fot. Depositphotos.com
diecezja.sosnowiec.pl / wp.pl / mł

Dąbrowska prokuratura wyjaśnia okoliczności spotkania, do którego doszło na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej - podał portal WP.pl. Policja i pogotowie interweniowały w mieszkaniu jednego z wikariuszy.

Jak czytamy, do interwencji służb doszło ze względu na to, że jedna z osób uczestniczących w imprezie zorganizowanej przez księży straciła przytomność. Miała to być "męska prostytutka". 

Kuria zaznacza, że jej ustalenia różnią się od medialnych 

Do sprawy odniósł się proboszcz parafii, ks. Andrzej Stasiak, zapytany o nią przez "Fakt". W rozmowie z gazetą przyznał, że doszło do  incydentu w budynku na terenie parafii i podkreślił, że "wyciąłby uczestników tej szatańskiej zabawy do siódmego pokolenia", ale mógł tylko powiadomić sosnowiecką kurię.

Do wydarzenia miało dojść w nocy z 30 na 31 sierpnia. 20 września na stronie sosnowieckiej kurii pojawił się komunikat biura prasowego, w którym jego dyrektor ks. Przemysław Lech wyjaśnia, jakie działania zostały podjęte. 

"W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media" - czytamy w komunikacie. 

Jak sprawdziliśmy, dane księdza, w którego mieszkaniu doszło do zdarzenia, zostały usunięte m. in. ze strony sosnowieckiej "Niedzieli", w której pełnił funkcję redaktora. 

Prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, poinformował media, że śledztwo jest prowadzone  pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Publikujemy cały komunikat sosnowieckiej kurii: 

KOMUNIKAT BIURA PRASOWEGO DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zdarzenia, które miało miejsce w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że w dniu 12 września br. proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji" w mieszkaniu jednego z księży.

Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji.

W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media.

Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy Komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym.

Ks. Przemysław Lech
Dyrektor Biura Prasowego
Diecezji Sosnowieckiej

Źródło: diecezja.sosnowiec.pl / wp.pl / mł

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

"Impreza księży" w Dąbrowie Górniczej? Kuria sosnowiecka wydała komunikat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.