Indie: ks. Tom Uzhunnalil odebrał Nagrodę im. Matki Teresy

Indie: ks. Tom Uzhunnalil odebrał Nagrodę im. Matki Teresy
(fot. Saleh Salem / youtube.com)
KAI / ml

Porwany w 2016 r. w Jemenie przez islamistów i niedawno uwolniony ks. Tom Uzhunnalil został laureatem tegorocznej Nagrody im. Matki Teresy. Wyróżnienie to indyjski salezjanin odebrał 10 grudnia w Mumbaju.

Nagrody upamiętniające świętą z Kalkuty przyznaje od 2007 r. Harmony Foundation z siedzibą w Mumbaju. 57-letni ks. Uzhunnalil został wyróżniony za "swój inspirujący przykład współczującego człowieczeństwa" i za to, że "nadal pracował w domu starców Misjonarek Miłości w Adenie, choć miał możliwość opuszczenia kraju".
Podkreślono też "poświęcenie i zaangażowanie ks. Toma w pracę w miejscu bardzo niebezpiecznym", gdzie "zimną krwią zamordowano" cztery zakonnice i 12 innych osób.- Wojny nie są rozwiązaniem. Zostaliśmy stworzeni obraz Boga i możemy widzieć Pana w naszym bliźnim, będąc braćmi i siostrami - powiedział laureat.Tematem tegorocznej edycji nagrody są słowa: "Współczucie ponad granicami - współczująca odpowiedź na kryzys uchodźców".
Wśród dotychczasowych laureatów są: XIV Dalajlama, Lekerze bez Granic i pakistańska laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai.Harmony Foundation powstała w 2005 r., by bronić idei pokoju, dialogu i pomocy bez względu na religię, kastę, przekonania, płeć i narodowość.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Indie: ks. Tom Uzhunnalil odebrał Nagrodę im. Matki Teresy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.