Indonezja: 13 kościołów zostanie rozebranych?

Indonezja: 13 kościołów zostanie rozebranych?
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Władze zamieszkanej w większości przez muzułmanów indonezyjskiej prowincji Aceh zamierzają wyburzyć w najbliższą środę 13 kościołów. Rozbiórki będzie można uniknąć, o ile do tej daty wspólnoty przedłożą odpowiednie zezwolenia na budowę i działalność, poinformowała 17 marca gazeta "Jakarta Post".

Boas Tumangger, przewodniczący Forum Miłośników Pokoju w dystrykcie Aceh Singkil powiedział gazecie, że wszystkie wymagane dokumenty zostały już złożone. Teraz władze żądają dodatkowych zezwoleń od szeregu urzędów i organizacji, m.in. od Interfaith Harmony Communication Forum. Nie ma takiej możliwości, żeby zdążyć z tym do 23 marca.

Takie działanie władz jest tylko pretekstem, aby mogły wyburzyć obiekty, z których część istnieje od 1935 roku, uważa Tumangger. Zwrócił uwagę, że na przykład okręgowy urząd ds. religii oświadczył, iż nie może wystawiać zezwoleń dla kościołów, bo jest tylko po to, aby wystawiać dokumenty ślubne.

W październiku zanotowano serię podpaleń kościołów w Aceh Singkil przez kilkuset uzbrojonych muzułmanów. W konsekwencji dochodziło do krwawych konfliktów między chrześcijanami i muzułmanami.

Aceh jest jedyną zamieszkaną przez większość muzułmańską prowincją Indonezji, w której obowiązuje islamskie prawo szariatu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Indonezja: 13 kościołów zostanie rozebranych?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.