J. Góra: Światowy Kongres Rodzin Salezjańskich

J. Góra: Światowy Kongres Rodzin Salezjańskich
J. Góra: Światowy Kongres Rodzin Salezjańskich (fot. flickr.com/ by benefit of hindsight)
PAP / ad

Pod hasłem "Totus Tuus - Cały Twój" na Jasnej Górze trwa VI Światowy Kongres Rodzin Salezjańskich ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Spotkanie zgromadziło ponad 1000 osób z 33 krajów świata. Po raz pierwszy kongres odbywa się w Polsce. Ostatni miał miejsce 5 lat temu w Meksyku.

Kongres jest wielkim wydarzeniem dla rodziny salezjańskiej na całym świecie. Do Polski z tej okazji przyjechał ks. Pascual Chávez Villanueva SDB, przełożony generalny salezjanów, który podkreślił, że Jasna Góra to wyjątkowe miejsce, a za każdym razem takie spotkania organizowane są właśnie w miejscach szczególnej czci Matki Bożej: "Będąc tutaj możemy dotykać tej pobożności maryjnej. Patrząc na ludzi tu przybywających można powiedzieć, że jest to płuco dla Europy, płuco, które oddycha powietrzem chrześcijańskim".

Odnosząc się do hasła Kongresu, ks. Dariusz Bartocha SDB, inspektor prowincji krakowskiej, powiedział, że Jan Paweł II, jako wzór zawierzenia Maryi swojego życia i posługi, jest dla wszystkich wielkim znakiem: "Hasło jest wpatrywaniem się w osobę Jana Pawła II, który jest wielkim znakiem również dla nas salezjanów przez miłość dla samego Ojca Świętego, jak to czynił ks. Bosko".

W czasie czterodniowego jasnogórskiego Kongresu jego uczestnicy gromadzą się na wspólnej modlitwie oraz konferencjach. Jest to czas wymiany doświadczeń całego środowiska salezjańskiego.

Kongres zakończy się jutro Pielgrzymką Rodziny Salezjańskiej z Polski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

J. Góra: Światowy Kongres Rodzin Salezjańskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.