J. Kerry przekazał życzenia Benedyktowi XVI

J. Kerry przekazał życzenia Benedyktowi XVI
(fot. EPA/TELENEWS)
PAP / drr

"USA przekazują Jego Świątobliwości papieżowi Benedyktowi XVI najlepsze życzenia w dniu, kiedy opuszcza on Watykan po latach służby i poświęcenia dla Boga, Kościoła katolickiego i pokoju na świecie" - napisał sekretarz stanu USA John Kerry w oświadczeniu opublikowanym w środę wieczorem w Rzymie.

Kerry, który przyjechał do stolicy Włoch na spotkanie z przedstawicielami syryjskiej opozycji, podkreślił, że w czwartek, w ostatnim dniu pontyfikatu Benedykta XVI, będzie modlił się za ustępującego papieża.

W programie wizyty nowego szefa amerykańskiej w Rzymie nie ma jednak spotkania z Benedyktem XVI. Kerry, który jest katolikiem, zapewnił także, że dla USA relacje z Watykanem są bardzo ważne i Waszyngton będzie współpracował z nowym papieżem w takich sprawach jak przestrzeganie praw człowieka i poszanowanie godności ludzkiej.

W czwartek, przed godz. 17, papież opuści Pałac Apostolski i pojedzie samochodem na lądowisko helikoptera w Ogrodach Watykańskich. Odleci stamtąd do podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie przebywać będzie około dwóch miesięcy, do końca kwietnia, a potem wróci do Watykanu i zamieszka w dawnym klasztorze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

J. Kerry przekazał życzenia Benedyktowi XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.