Jałmużnik papieski: lody dla więźniów, bezdomni na plaży, aparatura medyczna dla Afryki

Jałmużnik papieski: lody dla więźniów, bezdomni na plaży, aparatura medyczna dla Afryki
fot. Grzegorz Gałązka
KAI / ml

Lody dla więźniów, wycieczki dla bezdomnych na plażę, aparatura medyczna dla Afryki – to niektóre z inicjatyw podejmowanych tego lata przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego. Informuje o nich komunikat Urzędy Dobroczynności Apostolskiej, którym kieruje polski purpurat.

Oprócz pomocy stale świadczonej za pośrednictwem kapelanów rzymskich zakładów karnych, „charytatywne ramię papieża” wykonało „małe gesty ewangeliczne”, mające dać nadzieję tysiącom osadzonym. W tych dniach kard. Krajewski przekazał 15 tys. lodów dla osób przebywających w więzieniach Regina Coeli i Rebibbia.

W okresie wakacyjnym, gdy niektóre struktury pomocowe ograniczają swoją działalność, Urząd Dobroczynności Apostolskiej – podobnie jak co roku – zabierał małe grupy osób bezdomnych i korzystających z dormitoriów na popołudniowe wycieczki nad morze lub jezioro koło Castel Gandolfo, kończące się kolacją w pizzerii.

Jałmużnik papieski odpowiada także na sygnały od nuncjuszów apostolskich w ubogich państwach, dokąd pocztą dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej wysyłane są z Watykanu lekarstwa, respiratory i inny sprzęt medyczny. Tylko w sierpniu przekazano na Madagaskar tomograf, wart około 600 tys. dolarów, a także odnowiono lub zbudowano na nowo ambulatoria w trzech najuboższych państwach Afryki za kwotę 2 mln euro.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Jałmużnik papieski: lody dla więźniów, bezdomni na plaży, aparatura medyczna dla Afryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.