"Jan Paweł II wzywa nas do świętości życia"

KAI / drr

Metropolita krakowski na Wielki Czwartek skierował specjalne Słowo pasterskie do kapłanów. "W tym dniu dziękujemy Bogu za dar powołania i pokornie odnawiamy nasze kapłańskie przyrzeczenia, powierzając się Bożemu Miłosierdziu" - czytamy.

Kard. Stanisław Dziwisz przypomina, że tegoroczny Wielki Czwartek przeżywany będzie w oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II. "Spoglądamy na Jego kapłańskie życie i służbę. Prosimy o Jego wstawiennictwo. Wsłuchujemy się także w słowa, w których wzywał nas kapłanów do świętości życia. Sam był jej wyjątkowym wzorem" - apeluje hierarcha przytaczając ostatni List do kapłanów Jana Pawła II z 2005 r.

Metropolita krakowski zaprasza wszystkich kapłanów do koncelebrowania wraz z biskupami uroczystej Mszy Krzyżma, która 17 kwietnia o godz. 10.00 rozpocznie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Do braterskiego dziękczynienia za dar sakramentu kapłaństwa w sposób szczególny zachęca wszystkich księży, przeżywających w 2014 roku złoty lub srebrny jubileusz święceń kapłańskich. "Proszę Was o obecność i zapraszam do koncelebry" - pisze hierarcha.

DEON.PL POLECA

Metropolita krakowski liczy także, że, jak co roku, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą obecni ministranci, lektorzy, schole, członkowie Ruchu Światło-Życie, młodzież archidiecezji krakowskiej, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń oraz wierni świeccy. "Niech ten dzień stanie się prawdziwie dniem modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów w Kościele krakowskim" - kończy Słowo pasterskie do kapłanów na Wielki Czwartek kard. Stanisław Dziwisz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Jan Paweł II wzywa nas do świętości życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.