Janina Ochojska komentuje sprawę ks. Stryczka. "Przejrzyste reguły są niezwykle ważne"

Janina Ochojska komentuje sprawę ks. Stryczka. "Przejrzyste reguły są niezwykle ważne"
(fot. youtube.com)
natemat.pl / kw

Komentarz Janiny Ochojskiej na temat zarzutów wobec ks. Stryczka jako prezesa Stowarzyszenia Wiosna opublikował portal Na Temat.

Jak przyznaje Ochojska, sama nigdy nie pracowała bezpośrednio z ks. Stryczkiem. Stwierdziła jednak, że "tak samo służą dobru potrzebujących pomocy". Podkreśliła również, że cała sytuacja jest trudna i byłoby szkoda, gdyby "uderzyła w samą ideę organizacji", jaką jest Szlachetna Paczka.

Wyraziła obawę, że cała sprawa może przyczynić się do wywołania negatywnych skutków na działalność organizacji, podobnie jednak jak zarzucane ks. Stryczkowi praktyki.

Szefowa PAH przyznała, że jeśli prezes Stowarzyszenia Wiosna skrzywdził kogokolwiek, to należy to wyjaśnić i wdrożyć odpowiednie rozwiązania. Dodała także, że również organizacja pomocowa i pozarządowa musi przestrzegać wszystkich zasad związanych z prawem i kodeksem pracy. - Obowiązują nas te same prawa, co w innych firmach zatrudniających ludzi - dodała.

Nie linczujmy ks. Stryczka >>

- Niezwykle ważne są także przejrzyste reguły stawiania przed pracownikami celów oraz oceny ich pracy w sposób nienaruszający ich godności. Obowiązują nas te same prawa co w innych firmach zatrudniających ludzi - zauważyła Ochojska - Nie wyobrażam sobie, żeby zwolnić pracownika w oparciu o argumenty, których nie da się uzasadnić kodeksem pracy.

Szefowa PAH wskazała również na problem związany z obrazem działalności organizacji pomocowych: "w Polsce jeszcze trochę pokutuje taki obraz, że jak się czyni dobro, to organizacje niekoniecznie odpowiadają za te wszystkie skomplikowane mechanizmy związane z zatrudnianiem".

* * * 

Na portalu onet.pl pojawił się szereg artykułów dotyczących działalności i sposobu zarządzania Szlachetną Paczką przez ks. Jacka Stryczka.

Opisane w nich zostały zarzuty ze strony byłych pracowników Szlachetnej Paczki, którzy przypisali kapłanowi stosowanie technik mobbingowych, nękanie, a w konsekwencji doprowadzenie do poważnych problemów psychicznych.

Materiałowi autorstwa Janusza Schwertnera towarzyszy opinia praktykującego psychologa oraz rozmowa autoryzowana przez ks. Stryczka. Oprócz tego redakcja opublikowała tekst pt. "Onet wierzy w piękno Paczki".

Wczoraj oświadczenie opublikowała również Kuria Archidiecezji Krakowskiej oraz sam ks. Jacek Stryczek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik
26,91 zł
29,90 zł

Historia wielkiego przemilczenia

W Kościele pierwszych wieków kobiety pełniły ważne funkcje: nauczały, studiowały Biblię, były apostołkami. W ich domach spotykali się wierni i sprawowano Eucharystię. To one jako jedne z pierwszych fundowały i utrzymywały klasztory....

Skomentuj artykuł

Janina Ochojska komentuje sprawę ks. Stryczka. "Przejrzyste reguły są niezwykle ważne"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.