Jasna Góra: nowenna przed pielgrzymką papieża

Jasna Góra: nowenna przed pielgrzymką papieża
(fot. PAP/Waldemar Deska)
4 lata temu
KAI / psd

Na Jasnej Górze rozpoczyna się dziś nowenna nocnych czuwań modlitewnych w intencji podróży apostolskiej Franciszka do Polski. To duchowy dar częstochowskich wiernych i jasnogórskich pielgrzymów dla Ojca św. Każde czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończy Eucharystią o północy w Kaplicy Matki Bożej. Nowenna zakończy się we wtorek 26 lipca.

- Modlitewne czuwanie jest ważnym elementem naszego duchowego przygotowania do spotkania z Ojcem Świętym. Chcemy tą modlitwą czuwań nocnych objąć wszystkie intencje papieża. To co będzie miało miejsce w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, i to co będzie się działo na Jasnej Górze i we wszystkich innych miejscach, które papież nawiedzi - powiedział jasnogórski przeor.

Każde czuwanie zainauguruje Apel Jasnogórski o 21.00. Następnie za przebieg spotkania odpowiadać będą różne wspólnoty zakonne. O północy zaplanowano Mszę św. w intencjach Ojca Świętego oraz duchowych owoców spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem.

- Mamy nadzieję, że Ojciec Święty zechce ten dar przyjąć i będzie on owocny nie tylko dla papieża, ale także dla nas, którzy oczekujemy na spotkanie z namiestnikiem Chrystusa. Bardzo zachęcamy do udziału w tych czuwaniach i zapraszamy - powiedział o. Marian Waligóra.

Modlitwa nowennowa będzie transmitowana każdego dnia na antenie Radia Jasna Góra.

Nowennę przed przyjazdem do Polski papieża Franciszka każdego dnia poprowadzą siostry zakonne z różnych częstochowskich wspólnot. Modlitwa nocnych czuwań przed papieską pielgrzymką ma już swoją tradycję. Taką modlitwą otaczane były wszystkie podróże apostolskie Jana Pawła II podczas jego pontyfikatu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jasna Góra: nowenna przed pielgrzymką papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.