Jasna Góra: ok. 100 tys. pielgrzymów RM

Jasna Góra: ok. 100 tys. pielgrzymów RM
Jasna Góra (fot. flickr.com)
KAI / apio

Z udziałem ok. 100 tys. osób na Jasnej Górze trwa 19. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Szacunkowe dane dotyczące liczby uczestników podała częstochowska policja. Mszy św. na szczycie przewodniczy abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, wieloletni sekretarza błogosławionego Jana Pawła II i Benedykta XVI. Eucharystię koncelebruje kilkudziesięciu kapłanów, w tym wielu biskupów.

Tegoroczne spotkanie jest dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II, prawie 20 lat działalności rozgłośni toruńskiej i - jak zaznaczają organizatorzy - wołaniem o prawdę w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Andrzej Melak, brat prezesa Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, podkreślił, że miejsce i czas przekazania "niechcianej" przez Rosjan tablicy nie są przypadkowe. - Chcemy w pomodlić się w tym miejscu i podziękować tym wszystkim, którzy swą działalnością wspomagają nas w tym dziele dotarcia do prawdy, czyli zwłaszcza Radiu Maryja, Naszemu Dziennikowi i Telewizji Trwam oraz tym wszystkim, którzy poprzez te media nas wspierają, a przy tym zespołowi parlamentarnemu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej - powiedział Melak.

Wedle szacunkowych danych częstochowskiej policji w Mszy św. uczestniczy ok. 100 tys. osób.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jasna Góra: ok. 100 tys. pielgrzymów RM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.