KRRiT wobec incydentu na XIX pielgrzymce RM

KRRiT wobec incydentu na XIX pielgrzymce RM
Msza św. w ramach 19. Pielgrzymki Rodziny "Radia Maryja", 10 lipca w Częstochowie. (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
KAI / wm

Niedopuszczalne jest dzielenie mediów na dobre i złe, i decydowanie komu wolno a komu nie wolno wydarzeń takich relacjonować - stwierdza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w opublikowanym dziś stanowisku, wyrażającym zaniepokojenie incydentem usunięcia ekipy "Polsatu" w trakcie relacjonowania Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

A oto pełna treść stanowiska KRRiTV, przesłanego KAI:

KRRiT wyraża zaniepokojenie incydentem, który miał miejsce w Częstochowie, 10 lipca br. w trakcie XIX pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Uczestnicy pielgrzymki siłą uniemożliwili wykonywanie obowiązków dziennikarskich ekipie jednej ze stacji telewizyjnych.

KRRiT przypomina, że wszystkie media mają prawo do relacjonowania ogólnodostępnych wydarzeń dotyczących ważnych spraw społecznych, odbywających się w przestrzeni publicznej. Niedopuszczalne jest dzielenie mediów na dobre i złe, i decydowanie komu wolno a komu nie wolno wydarzeń takich relacjonować.

Zastosowanie siły wobec dziennikarzy i tym samym uniemożliwianie wykonywania przez nich swojej pracy jest nie do pogodzenia ze standardami obowiązującymi w Polsce. W wypadku imprez o charakterze masowym to na ich organizatorach ciąży obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim zgromadzonym, w tym również dziennikarzom.

DEON.PL POLECA

KRRiT wzywa uczestników życia publicznego do równego traktowania przedstawicieli wszystkich mediów. Przestrzega też przed wzbudzaniem niechęci i nieufności do dziennikarzy, których praca służy realizacji prawa społeczeństwa do informacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

KRRiT wobec incydentu na XIX pielgrzymce RM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.