Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - 11 marca modlitwa za papieża Franciszka

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - 11 marca modlitwa za papieża Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Wspólnota Ruchu Lednickiego zachęca do włączenia się w modlitewny łańcuch, który otoczy papieża Franciszka w piątą rocznicę jego pontyfikatu. Zaplanowana na 11 marca inicjatywa "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!" jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

 

W marcu 2018 roku mija 5 lat pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Już ponad 25 grup zorganizowanych oraz dziesiątki osób w całej Polsce zadeklarowały, że w niedzielę 11 marca będą się modlić za Ojca Świętego Franciszka. Uczestnicy akcji stworzą modlitewny łańcuch, który otoczy Papieża. Jest to odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za Niego. Pomysłodawcą akcji jest Rafał Orzechowski, członek Ruchu Lednickiego w Grajewie, który miał okazję spotkać się z Ojcem Świętym w 2017 roku.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - 11 marca modlitwa za papieża Franciszka - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Rafał Orzechowski)

Podczas przekazania symboli ŚDM przez Polaków młodzieży z Panamy Papież powiedział do niego: "Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie". "Uważam tę umowę za obowiązującą" - powiedział Rafał Orzechowski, zapraszając do włączenia się w modlitwę za Ojca Świętego.

"Zapraszamy wszystkie środowiska: ruchy, stowarzyszenia, nie tylko młodzieżowe, ale także ludzi dorosłych, zgromadzenia zakonne, abyśmy 11 marca zjednoczyli się na wspólnej modlitwie" - zachęca Orzechowski.

Modlitwa w intencji papieża Franciszka w niedzielę 11 marca jest już zaplanowana m.in. w Warszawie, Krakowie, Gnieźnie, Poznaniu, Łapach, Hrubieszowie czy Zambrowie. "Modlić się można wszędzie - w kościele, szkole, parku. Ważne, aby otoczyć tego dnia kochanego Papieża modlitwą" - zachęcają inicjatorzy akcji. Proponują, aby tego dnia odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego za Franciszka. Włączyć się w inicjatywę można, wypełniając specjalny formularz, indywidualnie lub jako grupa. W Internecie dostępna jest również regularnie aktualizowana mapa miejsc modlitwy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - 11 marca modlitwa za papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.