"Jedność to dar, o który trzeba się modlić"

"Jedność to dar, o który trzeba się modlić"
abp Celestino Migliore (fot. episkopat.pl)
KAI / pz

Jedność chrześcijan, do której zmierzamy, nie może być wyłącznie rezultatem naszych wysiłków, ale raczej darem otrzymanym od Boga, o który nieustannie trzeba się modlić - powiedział abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, podczas Mszy św. 21 stycznia w Ciechocinku. Była to centralna uroczystość Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji włocławskiej.

Nuncjusz odwiedził najpierw miejscową cerkiew prawosławną, gdzie został oprowadzony przez proboszcza, ks. Mikołaja Hajduczenię. Zapalił też świecę przed Ikonostasem.

W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku abp Celestino Migliore przewodniczył Mszy św. o jedność chrześcijan i wygłosił homilię. W koncelebrze byli biskup włocławski Wiesław Mering, biskup pomocniczy Stanisław Gębicki i biskup senior Bronisław Dembowski oraz 40 księży. Obecni byli też duchowni innych Kościołów, a świątynię tłumnie wypełnili parafianie i kuracjusze z całej Polski.

W homilii abp Migliore powiedział, że to spotkanie poszerza naszą świadomość, iż "jedność, do której zmierzamy, nie może być wyłącznie rezultatem naszych wysiłków, ale raczej darem otrzymanym od Boga, o który nieustannie trzeba się modlić". Dodał, że modlitwa jest główną drogą do osiągnięcia pełnej komunii. Życzył, aby tydzień ekumeniczny przemieniał wszystkich przez wielkanocne zwycięstwo Chrystusa.

DEON.PL POLECA


Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan trwający w dniach 18-25 stycznia obchodzony jest pod hasłem: "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa" (por. 1 Kor 15, 51-58).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Jedność to dar, o który trzeba się modlić"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.