Jedyny katolicki kościół w Katarze otwarty dla kibiców podczas mundialu

Jedyny katolicki kościół w Katarze otwarty dla kibiców podczas mundialu
Kościół katolicki w Katarze (fot. CC BY-SA 3.0 / commons.wikimedia.org)
KAI / tk

Jedyny czynny kościół katolicki w Katarze będzie otwarty dla kibiców mistrzostw świata w piłce nożnej, jakie rozpoczynają się tam 20 listopada. Zapewnił o tym bp Paul Hinder, administrator apostolski wikariatu apostolskiego Arabii Północnej, z siedzibą w sąsiednim Bahrajnie.

Jedyny kościół katolicki w Katarze

Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Dosze może pomieścić ponad 2 tys. wiernych. Jest to największa świątynia katolicka w krajach Zatoki Perskiej. Będzie ona otwarta przez cały czas trwania mundialu, tak by kibice mogli przyjść tam na modlitwę.

Kościół znajduje w kompleksie świątyń różnych wyznań chrześcijańskich (Religious Complex Barwa), położonym naprzeciwko centrum handlowego Mesaimeer. Niedzielne Msze św. (po angielsku) odprawiane są o godzinie 5.30 rano oraz 17.00 i 19.00, a także w sobotni wieczór o 17.00 i 19.00.

Mundial okazją do braterstwa

– Chciałbym, aby mistrzostwa świata w piłce nożnej stały się uprzywilejowaną okazją dla braterstwa, przyjaźni oraz międzyludzkiego i religijnego dialogu. Niech sport, piłka nożna, będzie nośnikiem pokoju oraz integracji kulturalnej i religijnej. Niech będzie to mundial ludzkiego braterstwa – życzył bp Hinder w rozmowie z włoską agencją SIR.

Przyjeżdżających do Kataru kibiców prosi o „szacunek dla lokalnej kultury”. – Również my, ludzi Zachodu, prosimy tych, którzy przyjeżdżają nas odwiedzić, o poszanowanie zasad obowiązujących w naszych krajach. Niech to będzie czas święta, szacunku i dialogu – powiedział 80-letni hierarcha.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jedyny katolicki kościół w Katarze otwarty dla kibiców podczas mundialu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.