Jerozolima: Odsłonięto dwie tablice po białorusku

Jerozolima: Odsłonięto dwie tablice po białorusku
(fot. Wikipedia.org)
KAI / mc

26 września dwie tablice z pieśnią Zachariasza "Benedictus" i pieśnią Maryi "Magnificat" w języku białoruskim zostały odsłonięte i poświęcone przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Białorusi abp Tadeusza Kondrusiewicza w Ain Karem koło Jerozolimy. Z tej okazji zorganizowano krajową pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w której udział bierze ponad 300 osób ze wszystkich diecezji Białorusi.

To historyczne wydarzenie odsłonięcia kolejnych dwóch tablic w języku białoruskim ma być dziękczynieniem Bogu za przemiany, jakie dokonały się w Kościele katolickim na Białorusi, oraz za zachowanie wiary w ludzkich sercach w ciężkich czasach prześladowań. Tablice mają przypominać wszystkim odwiedzającym Ziemię Świętą, że Bóg nawiedził Białoruś i żyje w sercach ludzi.
Podczas Mszy w sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety w Ain Karem abp Kondrusiewicz przypomniał pielgrzymom z Białorusi, że tylko Chrystus może dać człowiekowi zbawienie, które polega na odpuszczeniu grzechów. "Po to, by dokonała się rewolucja w życiu człowieka, by nastąpiła przemiana, należy zezwolić Jezusowi otworzyć drzwi swoich serc - mówił metropolita mińsko-mohylewski. - Z tego miejsca w Ziemi Świętej powróćmy do naszej ojczyzny z postanowieniem, by służyć Panu Bogu, który nawiedził lud swój, służyć Jemu tak, jak służyli Zachariasz i Jan Chrzciciel" - apelował abp Kondrusiewicz.
Jest to już czwarty znak obecności kultury białoruskiej w Ziemi Świętej. Pierwsza tablica, z modlitwą "Ojcze nasz", została odsłonięta jesienią 2011 r. W ubiegłym roku w Nazarecie odsłonięto mozaikę z obrazem Matki Bożej Budsławskiej.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jerozolima: Odsłonięto dwie tablice po białorusku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.