Jest nadzieja na uwolnienie uprowadzonego w Jemenie księdza

Jest nadzieja na uwolnienie uprowadzonego w Jemenie księdza
(fot. Tom Uzhunnalil / FB)
KAI/ ed

- Wikariusz apostolski Arabii Południowej, bp Paul Hinder, powiedział 3 maja w rozmowie z watykańską agencją misyjną "Fides", że drogą pośrednią otrzymał kilka dni temu "wiadomości, w pewnym sensie budzące nadzieję".

Z tych informacji wynika, że ks. Tom Uzhunnalil żyje i być może wkrótce zostanie uwolniony. Według "Fides" o uwolnienie salezjanina starają się lokalne władze bezpieczeństwa. O jego uwolnienie apelował papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Regina Coeli w Watykanie 10 kwietnia.

Pochodzący z indyjskiego stanu Kerala, gdzie wstąpił do salezjanów ks. Uzhunnalil mieszkał w ośrodku pomocy prowadzonym przez misjonarki miłości i pełnił jednocześnie funkcję kierownika duchowego sióstr i podopiecznych, został uprowadzony 4 marca br. Tego dnia wcześniej terroryści, prawdopodobnie z Państwa Islamskiego, napadli na ośrodek i zabili cztery siostry i 12 ich współpracowników.

W czasie świąt Wielkanocnych pojawiło się nagranie wideo, na którym kapłan prosi o pomoc w jego uwolnieniu, za które porywacze żądają milion dolarów. Obok rządu indyjskiego, w działaniach na rzecz jego uwolnienia uczestniczą także jemeński rząd, służby watykańskie oraz zakon salezjanów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jest nadzieja na uwolnienie uprowadzonego w Jemenie księdza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.