Jesteś z Poznania? Upiecz ciasto i podziel się!

Jesteś z Poznania? Upiecz ciasto i podziel się!
Fot. Toa Heftiba/Unsplash.com
6 miesięcy temu
KAI/mł

Babki, mazurki, zwykłe placki - byle bez kremu. Takim ciastem można podzielić się w Poznaniu z ubogimi, dla których Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje śniadanie wielkanocne.

 

Ciasta można przynosić do jadłodajni Caritas, prowadzonej przez siostry elżbietanki przy ul. Łąkowej w Poznaniu, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Ciasta zostaną dołączone do paczek z tradycyjnymi potrawami świątecznymi, które będą wydawane w jadłodajni w Niedzielę Wielkanocną.

„Zachęcamy osoby, które chciałyby się podzielić z ubogimi i przekazać im dar serca, do upieczenia ciasta na śniadanie wielkanocne. Może to być babka, mazurek albo zwykły placek, ale bez żadnych kremów. Upieczone placki prosimy dostarczyć bezpośrednio do jadłodajni Caritas przy ul. Łąkowej w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę do godz. 12” – mówi KAI Marek Misiek.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje śniadanie wielkanocne dla 800 ubogich, potrzebujących, bezdomnych i samotnych. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa nie będzie można zasiąść do wspólnego stołu w Niedzielę Zmartwychwstania, dlatego tradycyjne wielkanocne potrawy będą wydawane w poznańskiej jadłodajni przy ul. Łąkowej w formie na wynos. Każdy potrzebujący otrzyma na wynos żurek, białą kiełbasę, pasztet, sałatkę, jajka oraz dodatkowo świąteczną paczkę.

KAI/mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
31,43 zł
44,90 zł

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Jesteś z Poznania? Upiecz ciasto i podziel się!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.