Caritas przygotowuje śniadanie wielkanocne dla 800 osób

Caritas przygotowuje śniadanie wielkanocne dla 800 osób
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje śniadanie wielkanocne dla 800 ubogich, potrzebujących, bezdomnych i samotnych.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa nie będzie można zasiąść do wspólnego stołu w Niedzielę Zmartwychwstania, dlatego tradycyjne wielkanocne potrawy będą wydawane na wynos w poznańskiej jadłodajni przy ul. Łąkowej.

„Niestety, tak jak to było już w ubiegłym roku, w związku z trwającą pandemią, nie będziemy mogli spożyć śniadania wielkanocnego przy wspólnym stole, ale w Niedzielę Zmartwychwstania chcemy spotkać się z ubogimi, by zanieść im nadzieję, którą przynosi zmartwychwstały Chrystus” – mówi ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W jadłodajni Caritas, prowadzonej przez siostry elżbietanki, będą wydawane paczki z żywnością. Każdy potrzebujący otrzyma na wynos żurek, białą kiełbasę, pasztet, sałatkę, jajka oraz dodatkowo świąteczną paczkę.

„Chcemy, by czas poprzedzający Niedzielę Zmartwychwstania przygotował uczestników śniadania wielkanocnego na dobre przygotowanie się do czasu świąt, również w aspekcie duchowym, dlatego w dniach 29-31 marca w parafii pw. Bożego Ciała odbędą się rekolekcje dla ubogich, które poprowadzi ks. Waldemar Twardowski. 30 marca zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej ulicami i wokół miejsc, w których na co dzień żyją osoby korzystające z jadłodajni Caritas” – opowiada s. Józefa Krupa ze zgromadzenia sióstr elżbietanek, które prowadzą jadłodajnię.

DEON.PL POLECA

Poznańska Caritas uruchomiła zbiórkę finansową na organizację śniadania wielkanocnego. Dotychczas zebrano ponad 24.900 zł - na organizację wydarzenia potrzebne jest 40 tys. zł.

Zbiórkę można wesprzeć online na stronie https://caritaspoznan.pl/sniadanie oraz tradycyjnie poprzez przelew na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny – śniadanie wielkanocne.

W ub. roku Caritas wydała ubogim i potrzebującym 850 paczek z wielkanocnymi potrawami.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Caritas przygotowuje śniadanie wielkanocne dla 800 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.