Jezuici pomagają Filipinom

Jezuici pomagają Filipinom
(fot. PAP/EPA/DENNIS M. SABANGAN)
6 lat temu
Logo źródła: Jezuici Jezuici.pl

Kilkanaście dni temu Filipiny nawiedził katastrofalny w swoich skutkach tajfun Haiyan - Yolanda, jak go nazwano na Filipinach. Mogliśmy za pośrednictwem mediów widzieć jakie wywołał spustoszenie. Możemy też przypuszczać - pomni własnych doświadczeń z klęskami żywiołowymi - jak w takich chwilach potrzeba wsparcia i poczucia solidarności innych ludzi. Zachęca nas do pomocy papież Franciszek i nasz o. Generał. Nie chcemy pozostać obojętni na te wołania.

O. Antonio Moreno, Prowincjał Filipin pisał w liście do o. Generała i całego Towarzystwa o rozgrywającym się dramacie wielu milionów ludzi. Zginęło kilka tysięcy osób. Trzy miliony rodzin zostało dotkniętych kataklizmem. Zniszczone zostało 24 tys. domów. Niektóre miasta zostały zrównane z ziemią. Także jezuickie domy i szkoły ucierpiały w ataku żywiołu.

O. John Dardis, Przewodniczący Konferencji Prowincjałów Europejskich, zachęca także do włączenia się w działania pomocowe dla Filipin. "Włączmy w tę akcję zbierania funduszy na pomoc dla dotkniętych żywiołem nasze parafie i szkoły".

Jezuici włączyli się w organizowanie pomocy dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach. Zorganizowali akcję zbiórki funduszy w parafiach i kościołach, szkołach, domach rekolekcyjnych i wszystkich, jezuickich instytucjach - na miarę ich możliwości.

Zebrane pieniądze proszę, byście przekazali na konto Prowincji Polski Południowej z dopiskiem "Filipiny" w tytule przelewu.

Numer konta:
93 1240 4650 1111 0010 3640 1490

W tytule przelewu prosimy wpisać: "Filipiny"

Towarzystwo Jezusowe, Prowincja Polski Południowej

Mały Rynek 8, 31-041, Kraków

Po zebraniu tych funduszy przekażemy je jezuickiej NGO Simbahang Lingkod ng Bayan (SLB), prowadzonej przez współbraci z Filipin. Oni będą mieli najlepsze rozeznanie, jak najsensowniej wykorzystać te fundusze.

Już teraz z góry dziękuję wszystkim za włączenie się w tę akcję pomocy potrzebującym.

Niech ona pomoże nam rozpalać nasze serca i dostrzegać człowieka w potrzebie.

Zostańcie z Bogiem,

Wojciech Ziółek SJ
Prowincjał PME

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jezuici pomagają Filipinom
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Jezuici pomagają Filipinom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.