Jezus najlepszą Drogą każdego kierowcy

Jezus najlepszą Drogą każdego kierowcy
(fot. Kay Gaensler / (CC BY-NC-SA 2.0) / Flickr)
KAI / pk

Msza św. w intencji osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, koncert bluesowy, konkursy i zbiórka charytatywna znajdą się w programie akcji MOTO CRISTO, która odbędzie się 26 lipca w Wyszogrodzie w diecezji płockiej, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa: "Jezus jest Drogą. Jako jego dzieci przyjeżdżamy do Niego, by podziękować za Bożą Opatrzność" - zaprasza organizator akcji ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów.

Akcja MOTO CRISTO ma zwrócić uwagę na tych, którzy ulegli wypadkom motocyklowym i potrzebują pomocy. "Zależy nam także na edukacji wśród tych, którzy nie mają doświadczenia w jeździe motocyklowej, nie mają wyobraźni na drodze. Poza tym ważna jest integracja środowiska motocyklistów i kierowców samochodów - drogi wystarczy dla wszystkich, ale potrzebna jest też modlitwa do Boga, od Którego wszystko zależy" - twierdzi ks. Dariusz Skoczylas, duszpasterz motocyklistów w diecezji płockiej.

DEON.PL POLECADiecezjalny duszpasterz motocyklistów zaprasza 26 lipca do położonego nad Wisłą Amfiteatru w Wyszogrodzie.

Akcja MOTO CRISTO rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w intencji poszkodowanych w wypadkach motocyklowych i samochodowych, połączoną z poświęceniem pojazdów. Oprawę muzyczną zapewni zespół Gospel Soul z Tłuchowa.

Po Mszy św. w bloku nazwanym "Cristofiada" (początek godz. 15.00) przewidziane są zabawy, konkursy i atrakcje promujące bezpieczeństwo, m.in. symulator jazdy na jednym kole, licytacja "Weekendu z Harleyem", przejażdżka amfibią po lądzie i wodzie, kajaki i skutery na Wiśle. Całość zakończy Moto Blues Festiwal, czyli występ zespołów bluesowych.

W trakcie odbędzie się charytatywna zbiórka pieniędzy dla Konrada, który w maju tego roku, jadąc ulicami Warszawy do przedszkolaków, żeby opowiedzieć im o swoim hobby motocyklowym, uległ wypadkowi.

Organizatorami imprezy są m.in. diecezjalny duszpasterz motocyklistów i parafia Świętej Trójcy w Wyszogrodzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jezus najlepszą Drogą każdego kierowcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.