"Jezus zaprasza abyśmy pili z Jego studni radości!"

"Jezus zaprasza abyśmy pili z Jego studni radości!"
(fot. Przemysław Jahr/Wikiepdia Commons/CC BY-SA 3.0)
KAI / ml

W naszym złamaniu, pośród naszych słabości Jezus zaprasza abyśmy pili z Jego studni radości - powiedział o. John Baschobora w Legnicy.

Obecność charyzmatyk z Ugandy związana jest z obchodami jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji i 20-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Legnicy. Między 29 maja a 4 czerwca zaplanowano wiele inicjatyw modlitewnych i nie tylko.
Ojciec John Bashobora przyjechał do Legnicy już w poniedziałek 29 maja. Pierwsze ze spotkań z charyzmatykiem z Ugandy odbyło się w sanktuarium św. Jacka, w miejscu cudu eucharystycznego. 
Na kilka godzin przed przyjazdem o. Boshabory świątynię wypełnili wierni, którzy przybyli z różnych stron diecezji, aby wraz z rekolekcjonistą z Ugandy uczestniczyć we wspólnej modlitwie.
O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św. Podczas homilii o. Boshabora mówił, że Bóg kocha każdego człowieka i pragnie, aby każdy porzucił grzeszne życie i wrócił na drogę prawdy, i miłości. - Lęk, czy choroby nie pochodzą od Boga - są to działania diabła, który chce zniszczyć ludzkość - mówił o. John.
Zachęcał, aby nie koncentrować się jedynie na własnym grzechu, ale na Bogu, który zbawia. 
- W naszym złamaniu, pośród naszych słabości Jezus zaprasza abyśmy pili z Jego studni radości - mówił kapłan. Przekonywał, że tym, czego mamy oczekiwać i co mamy podziwiać jest krzyż Jezusa Chrystusa, który jest znakiem nieskończonej miłości Boga do nas.
Podczas Eucharystii gość z Ugandy odmawiał modlitwę o uzdrowienie. - Przed nami wielkie wyzwanie, aby spełniać wolę Boga. Jeśli się nawrócimy, Bóg nam przebaczy. Dzisiaj patrzy na nas i nasze rodziny z miłosierdziem - mówił.
Podczas spotkania o. Bashobora zachęcał zebranych do wielbienia Boga poprzez śpiew, oklaski oraz uśmiechy kierowane w stronę osób będących obok. Wierni entuzjastycznie reagowali na zachęty charyzmatycznego kapłana śmiejąc się i klaszcząc.
Na zakończenie odbyła się modlitwa wstawiennicza, podczas której wielu wiernych głośno wyrażało swoje intencje.
O. Boshabora w Legnicy przebywać będzie do niedzieli 4 czerwca. Od wtorku do piątku w Wyższym Seminarium Duchownym poprowadzi rekolekcje dla księży, w sobotę w hali OSiR w Legnicy spotka się z młodzieżą, natomiast w niedzielę o godz. 14.30 w katedrze legnickiej spotka się z rodzinami oraz tymi, którzy będą chcieli posłuchać jego nauczania.
Diecezja legnicka świętuje 25 rocznicę powołania do istnienia i 20 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Legnicy.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Jezus zaprasza abyśmy pili z Jego studni radości!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.