Jubileusz z okazji 100. rocznicy urodzin bł. Oskara Romero

Jubileusz z okazji 100. rocznicy urodzin bł. Oskara Romero
(Giobanny Ascencio y Raul Lemus - Grupo Cinteupiltzin CENAR El Salvador / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
KAI/ ed

15 sierpnia rozpoczął się rok jubileuszowy poświęcony bł. Oskarowi Romero. Został on ogłoszony przez salwadorski kościół z okazji przypadającej 100. rocznicy urodzin męczennika.

Z tej okazji arcybiskup San Salvadoru, José Luis Escobar Alas, wyraził nadzieję, że przed zakończeniem jubileuszu, bł. Oskar Romero zostanie kanonizowany. Jednak aby mogło to nastąpić, potrzebne jest uznanie cudu za jego wstawiennictwem.

Różne stowarzyszenia i instytucje zadeklarowały chęć włączenia się w obchody upamiętniające stulecie urodzin tego gorliwego pasterza i obrońcy ubogich, odważnie walczącego z nieprzestrzeganiem w kraju praw człowieka.

Uczestnictwo w pielgrzymce z metropolitarnej katedry w San Salvador do Ciudad Barrios pozwoli pomodlić się w miejscu pochówku i miejscu narodzin błogosławionego.

Dzień solidarności z pacjentami Szpitala Bożej Opatrzności upamiętni miejsce, gdzie został zastrzelony w czasie sprawowania Mszy na polecenie rządzącej wtedy krajem junty wojskowej. Natomiast lekarze przeprowadzą kampanię, w ramach której bezpłatnie zbadają osoby będące w trudnej sytuacji materialnej.

DEON.PL POLECA

Również wspólnoty Salwadorczyków w różnych częściach świata chcą uczcić 100. rocznicę różnymi inicjatywami kościelnymi i świeckimi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jubileusz z okazji 100. rocznicy urodzin bł. Oskara Romero
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.