Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej w ostatnią sobotę maja

Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej w ostatnią sobotę maja
Fot. Alexander Dummer / Pexels
PAP / mł

Konkurs wiedzy liturgicznej, pokaz żonglerki mistrza świata we freestyle’u Piotra Kielara, pokaz iluzji i kuglarstwa, pokazy szczudlarzy, warsztaty umiejętności cyrkowych, bańkowy happening i planszomania - maraton gier planszowych - to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na jubileuszową edycję warszawskiej Parafiady. 

28 maja na obiektach sportowych "Znicz" w Pruszkowie odbędzie się 25. Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. W programie Finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, zawody sportowe dla drużyn oraz zawodników indywidualnych, konkurs wiedzy liturgicznej, warsztaty, koncerty i pokazy.

"Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku wraz z rodzinami i bliskimi. Zapraszamy też siostry i braci z Ukrainy do wspólnej zabawy i integracji. Zapewniamy wspaniały klimat, moc wrażeń i mnóstwo cennych nagród" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.

Jego autorzy poinformowali, że w programie obok Finałów Piłkarskiej Ligi Ministranckiej i zawodów sportowych znajdą się także konkurs wiedzy liturgicznej, pokaz żonglerki mistrza świata we freestyle’u Piotra Kielara, pokaz iluzji i kuglarstwa, pokazy szczudlarzy, warsztaty umiejętności cyrkowych, bańkowy happening i planszomania - maraton gier planszowych.

Dodali, że dla rodzin borykających się z trudnościami wychowawczymi zapewniona będzie możliwość kontaktu z Fundacją PROPER VIA, która będzie służyć swą specjalistyczną pomocą w ciągu całego wydarzenia.

Szczegółowe informacje, kontakty i karty zgłoszeń są dostępne w parafiach archidiecezji warszawskiej. Pomysłodawcą ruchu parafiadowego był pijar, o. Józef Joniec, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej. Program oparty jest na antycznej triadzie: stadion – teatr – świątynia i obejmuje aktywności o charakterze sportowym, kulturalnym i formacyjnym. To tygodniowe święto sportu, kultury i wiary. Coroczny finał Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży jest największą tego typu imprezą w Europie. Co roku w finale bierze udział ok. 1,5 tys. uczestników z kilku państw.

Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza powstało w 1992 r. Jedną z głównych aktywności stowarzyszenia jest coroczne organizowanie Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży - po raz pierwszy w 1988 r. - do której wstępem są parafiady regionalne. Stowarzyszenie organizuje także Letnie Obozy Parafiadowe oraz kursy i szkolenia dla kandydatów na wychowawców. 

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ
  • Czy od religii można się uzależnić?
  • Czym różni się depresja od nocy duchowej?
  • Czy w naszym postępowaniu częściej kierujemy się sumieniem, czy raczej niezdrowym poczuciem winy?
  • Czy diabeł zsyła choroby?

Jacek Prusak, jezuita, psycholog i...

Skomentuj artykuł

Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej w ostatnią sobotę maja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.