Takich ogłoszeń parafialnych jeszcze nie widzieliście! "We wtorek Duch Święty..."

Takich ogłoszeń parafialnych jeszcze nie widzieliście! "We wtorek Duch Święty..."
Kadr z parafialnych wiadomości. Źródło: Facebook.com/parafiamagnuszew
Parafia św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie / Facebook / mł

Co może robić młodzież w parafii? Może się nudzić, może unikać Kościoła, ale może też aktywnie działać i... przygotowywać parafialny serwis informacyjny. Takich ogłoszeń parafialnych jeszcze nie widzieliście! 

Parafia pw św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie to taka część Kościoła, w której na brak młodych nie można narzekać. Dba o to jej proboszcz, ks. Krzysztof Dukielski, który dużą część kapłańskiego życia spędził na pracy duszpasterskiej z młodymi, będąc m.in. diecezjalnym moderatorem oazy. Gdy został proboszczem, swoje doświadczenie zaczął wykorzystywać w parafii, dbając o to, by była miejscem spotkania i budowania relacji dla wszystkich parafian, również tych najmłodszych.  

Dopuszczanie młodych do głosu i otwartość na ich pomysły przynosi świetne efekty. Jednym z ostatnich jest parafialny serwis informacyjny, który na wzór telewizyjnych serwisów przygotowują młodzi z grupy medialnej.  "Co co młodzi wymyślili - pierwsze wiadomości parafialne!! Zobaczcie, jacy są niesamowici" - komentował ich działania ks. Dukielski na swoim facebookowym profilu.

 Źródło: Facebook.com / parafiamagnuszew

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś

Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

Ta książka może towarzyszyć Ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.

Biskup Grzegorz Ryś, jak mało...

Skomentuj artykuł

Takich ogłoszeń parafialnych jeszcze nie widzieliście! "We wtorek Duch Święty..."
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.