"Mogę tu przyjść z wszystkim, co przeżywam". Młodzi katolicy o Eucharystii

"Mogę tu przyjść z wszystkim, co przeżywam". Młodzi katolicy o Eucharystii
Źródło: Kuria Wrocławska / YouTube.com / Depositphotos.com
YouTube.com / Kuria Wrocław / mł

- Na Eucharystii Bóg przyjmuje mnie takim, jakim jestem - mówi Paweł. Ewelina dodaje: to dla mnie taka przestrzeń, gdzie mogę przyjść prawdziwa, ze wszystkim, co przeżywam. Nagrania z krótkimi świadectwami przygotowało wrocławskie duszpasterstwo akademickie "Maciejówka". 

Seria krótkich nagrań, na których młodzi katolicy dzielą się swoim doświadczeniem mszy świętej, od początku kwietnia jest publikowana na youtube'owym kanale wrocławskiej kurii. Jak dotąd powstały cztery odcinki pod wspólnym tytułem "Moja niedziela, moja Eucharystia".  

"Eucharystia jest dla mnie taką przestrzenią, gdzie mogę przyjść prawdziwa, gdzie czuję się bardzo zaproszona przez Boga, gdzie mogę przyjść ze wszystkim, co przeżywam, mogę mu to wszystko przynieść, a On to w przestrzeni Eucharystii zbawia" - mówi Ewelina, 29-letnia fizjoterapeutka.

"To wyjątkowy czas spotkania z Bogiem i z samym sobą. Zawsze towarzyszą mi jakieś emocje, czasem więcej, czasem mniej, ale jedna jest niezmienna i jest to radość. Niezależnie od tego, co we mnie się dzieje, mam świadomość, że na Eucharystii jest obecny żywy Bóg, z którym zawsze mogę porozmawiać i przyjmuje mnie takim, jakim jestem" - mówi Paweł, 34-latek pracujący w IT. 

DEON.PL POLECA

Kilkuminutowe nagrania można oglądać na kanale wrocławskiej kurii. 

 Źródło: YouTube.com / Kuria Wrocław

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrienne von Speyr

Książka Adrienne von Speyr skrywa prawdziwe skarby. Szwajcarska autorka dokonała w niej tego, czego tak bardzo brakuje współczesnemu uczestnikowi liturgii Eucharystii. Ożywiła rytuał, który przez wielokrotne powtarzanie zatraca świeżość i powszednieje, mimo że wyraża najgłębsze...

Skomentuj artykuł

"Mogę tu przyjść z wszystkim, co przeżywam". Młodzi katolicy o Eucharystii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.